Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Lakatlan ingatlanban a gáz és...

Lakatlan ingatlanban a gáz és áram számlázásának szüneteltetésekor számolnak fel plusz költséget?

Figyelt kérdés

Van egy pici, örökölt nyaraló. Amíg el nem adom, nem szeretnék se áram, se gázszámlát fizetni. (Minden órát kikapcsoltam) Volt egy bérlő 5 évig, az ő átalányát se szeretném fizetni. Tudom, hogy visszakapnám, de akkor sem..Szóval nem órákat szeretnék kiköttetni, hanem nem fizetni, mert senki nem használja.

Rámvernek ezért plusz költséget?


2021. aug. 11. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alapdíjat fizetned kell.
2021. aug. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, de maga a számlázás szüneteltetése aztán a számlázás újraindítása jelent pluszköltséget?
2021. aug. 12. 07:24
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha megszüntetteted a bekötést és a mérőórákat is (megfelelő költség ellenében), akkor utána semmit nem kell fizetned. Viszont újra bekötésnél majd ismét hatalmas költségek jönnek (bekötés tervezés stb. címen). Nem jársz jobban, ha bekötések nélküli ingatant adsz el, mert a vevő nem akar pluszköltségekkel és utólagos utánajárással bajlódni.
2021. aug. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De nem akarok órát megszüntetni :-) Tudom, hogy abból csak pluszköltség lenne.

Szüneteltetni szeretném a számlázást, ehhez vannak nyomtatványok is a szolgáltatók honlapján.

Csak azt nem tudom, hogy ha azokat kitöltve beadom/elküldöm, fölszámolnak-e valamiféle költséget. (Erről nem írnak az oldalukon)

Ha rámhúznak a végelszámoláskor - ingatlan eladása után - mérőóránként egy csomó pénzt, akkor inkább fizetem a számlákat. (Ami túlfizetést majd vissza fogok kapni, ha lesz vevő, de ha lehetne, akkor nem fizetném fölöslegesen, marad így elég sok kiadásom az ingatlannal kapcsolatban)

2021. aug. 12. 07:48
 5/7 kovpet ***** válasza:
Beszélj a szolgáltatókkal és mondd el, hogy mi a helyzet. Majd megmondják, hogy mi a legjobb megoldás.
2021. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én jópár évvel ezelőtt voltam hasonló helyzetben. Akkor még gyerekcipőben járt,vagy nem is volt online rendszer.

Bementem a szolgáltató(k)hoz,lakatlanra jelentettem az ingatlant.

Alapdíjakat fizetnem kellett. Évente egyszer bementem,és bankkártyával kifizettem,--ennyi volt.

Azt hiszem,vízre nem volt,a villanyra nem emlékszem,a gáz mintha 7~8k lett volna /év.

2021. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6, köszi. Valami ilyesmiben reménykedem én is, hétfőn személyesen megyek be, akkor átláthatóbb lesz.
2021. aug. 14. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!