Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlás hőszigetelés?

Padlás hőszigetelés?

Figyelt kérdés

Betonfödémes (két beton réteg között valami por - talán perlit - van) ház, 25 cm - költséghatékonyság miatt - üveggyapot szigetelés mikor kezdene el "termelni", azaz árát visszahozva, megtakarítást generálni, téli időszakban akár 40 ezer Ft-ot is elérő gázszámla esetén (régi ÉTI kazán)?


Mennyi energiamegtakarításra számíthatok? Egertherm ablakok, szilikát falazat.


2022. jan. 26. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:

nem ismerem a viszonyaid, én az egész házam kívül-belül körbeszigeteltem 3 cm-es járható hungarocell táblákkal, természetesen a padlást is. Ablakokat cseréltem, de arad az 5 db falikonvektor.


A hatás döbbenetes. Úgy a közérzet, mint a számla terén..a gázfogyasztás a felére csökkent.

2022. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben előbb a kazánra koncentrálnék.

Régi fég kazánok cseréjével (fűtés, melegvíz) 30-35 % megtakarítást értem el. Illetve egyidejűleg az elavult nyílászárókat is cseréltettem, szigeteltem.

2022. jan. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 Felfűti a házat a kazán, nem azzal van a gond, de hogy tudja is tartani, többet kell beinduljon. Ezért kéne szigetelni, hogy tovább meleg legyen. Van egy fatüzelésű, azt körbeszigeteltem kőzetgyapot táblákkal, rövid a vízkör, nincs puffer, hamar melegszik és ontja a meleget a házban, de megint csak, nincs ami megtartsa azt. Ez mind a falak, de főleg a födém hibája.


Nem a gázkazán a fő fűtési eszköz, de ha épp csak az megy, akkor fentiek miatt, eszik.

2022. jan. 26. 12:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy értékelhető a válaszom, de megírom a mi esetünket. 15 centis táblás kőzetgyapottal szigeteltük a födémet. A lapokat két rétegben raktuk, keresztben. A szigatelés fő oka inkább a nyári meleg volt. Emeletes ház, bár nem tetőtérbeépítéses, de fenn kánikulában 28 fokra is felmelegedett. Mióta szigeteltük, max 26 fok volt klíma nélkül tartós, több heti kánikula után. Fűtés szempontjából, addig egy éjjel kétszer-háromszor beindult a kazán, most már csak egyszer. Szóval nekünk érdemes volt szigetelni.
2022. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Én 20 centi kőzetgyapottal csinálnám, lesz csinálva, a ház értékét is megdobja.
2022. jan. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szegedi vagyok. Kertvárosi rész,kádár-kocka,pár házzal tőlünk...

A tulaj tavalyelőtt,mikor nem volt lezárás,átjárt Szerbiába,ott fele sincs a szigetelőanyag ára(+visszaadják az "áfát",ami 20%)onnét hozott 12 centis,a mi lábazatinkhoz hasonló szigetelőt,azt rakta a padlásra 3 sorban,kötésben. Én átmentem kíváncsiskodni,elég sokat beszélgettünk...Régi Baxi kazánja van,ugyan olyan fűtési szokások mellett kb negyedével kevesebb volt a gázfogyasztása.

Azóta az ablakokat,ajtókat hordja be.

2022. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es szerintem picit félrevezető lehet a csökkenésedet a gázkazánra fogni. A nyílászáró talán sokkal nagyobb ludas volt a korábbi magas fogyasztásodban a légcsere miatt.

A kérdezőnek meg én is azt javaslom, hogy igen, a szigeteléssel kezdje. Az ugyanis benne marad a házban és emeli az értékét is, illetve azonnal "termelni" kezd.

Azt, hogy mikor kezd el termelni ki lehet számolni, de tudni kéne pár adatot. Födém anyaga, vastagsága, felülete, hőkülönbség, stb. Plusz utána újabb számítással a szigeteltet kiszámolni.

Én pl a szuterénre azt számoltam, hogy kb 30 év a tervezett szigetelésem megtérülése, de mégis megcsinálom tavasszal, mert a hőérzet sokkal fontosabb talán. Nem kell hideg padlón mászkálni majd a fürdőszobában. Ez megéri a kétmilliót, amibe kerülni fog a szigetelés. Főleg, hogy a következő tulaj majd 5-öt fizet érte, mire eladjuk a házat sok év múlva :)

2022. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!