Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújitási támogatást akarjuk...

Felújitási támogatást akarjuk megigényelni a MÁK-tól... Melyik jobb nekem, ha én veszem meg a szükséges anyagot vagy az is jó ha a vállalkozó veszi meg és nekem tovább számlázza? (Az utóbbi esetben viszont megint ÁFA kerülne az anyagra vagy nem?)

Figyelt kérdés

2022. febr. 17. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:

"Az utóbbi esetben viszont megint ÁFA kerülne az anyagra vagy nem?"


Általában nem. Ha a vállakozó veszi meg, akkor ő az eredeti vásárlás után visszaigényli az áfát.

Ez csak akkor lenne probléma ha mondjuk egy alanyi adómentes egyéni vállakozótól vesz valamit, de ez millióból egyszer fordul elő.

2022. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint:

Azokat a dolgokat, amiket a vállalkozó vett meg, nem tovább számlázta nekem, hanem eleve az én nevemre kérte a számlát.

Úgyhogy szerintem ebből nincs semmi probléma.

Esetleg még az is elképzelhető, hogy az adott szakembernek van egy állandó szaküzlete, ahol rendszeresen vásárol, és ott részesülhet valami kedvezményben, amit akkor is megkap, ha neked vásárol.

2022. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Majatom ***** válasza:

Nekünk volt mindenféle megoldás.


A villanyszerelő előre mondott fix áron csinálta, amiben minden benne volt, agyag és munkadíj is, így a számlát is ő adta az anyagról és a munkadíjról is. A számlán csak annyi volt, hogy "villamos hálózat cseréje anyagköltség", tehát nem részletezte.


A vízhálózatnál a szerelő csak a munkadíjról adott számlát, és a szerződésbe is csak az volt írva. Ha ment agyagot vásárolni, az én nevemre kérte a számlát, és kifizette, én meg neki kifizettem. Ott természetesen részletes számla volt az utolsó közcsavar is tételesen szerepelt rajta.


A festésnél csak az anyagról volt a nevemre szóló számla, mert azt mi csináltuk magunknak.


A MÁK elfogadta mindegyiket, 3 hét alatt el is bírálták, már meg is kaptuk a támogatást.

2022. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!