Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zománcfestékre akril spray?

Zománcfestékre akril spray?

Figyelt kérdés

Régi fehér (inkább sárgás) hűtőt lefestettem egyszer fekete zománc festékkel, direkt strapabíró dolgokra van, elfelejtettem előtte lecsiszolni a hűtőt de remélem így is bírja majd a festék és nem fog lepattogni... Nem lenne nagy igénybevétel, napi egyszer max kinyitva egyszer, csak italos hűtő. Egyszer lefestettem kettő réteg helyett,de az ecset nyoma megmaradt. Arra gondoltam hogy maszkolás után fújnék rá akril fekete "Very Well" festéket (fémre, fára, műanyagra jó). Szerintetek? Vagy nagy hiba lenne? Arra gondolok hogy elfolyna a zománcfestéken?


Ha nem ajánljátok a sprayt, akkor második zománcréteg eltünteti az ecsetnyomokat? Próbáltam nagyon szépen felhordani de nem lett az igazi.



2022. márc. 8. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne sprével fújd Az csak nagyon vékony réteget terít. Nem töltené ki az ecset csíkozását csak megfolyna.

Hengereld inkább szivacshengerrel le.

2022. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Végül megkérdeztem valakit aki ért hozzá. Tegnap hagytam száradni, kalapácslakk szóval nem fog lejönni egyhamar. Megcsiszolom hogy egyenletes legyen és vékony rétegben ecsettel felviszem rá a befejező réteget 5-10%-osra hígítva mert marha sűtű a cucc.


Amúgy a kérdéssel arra voltam kíváncsi hogy fújásnál az egyik festék kikezdi-e a másikat: végeztem próba fújást és igen, a sray leszedte a zománcot, elkezdett csepegni. Fura de ez van...

2022. márc. 9. 05:10
 3/3 A kérdező kommentje:
1.) Köszi a választ de a hengerezéssel az a baj hogy feleslegesen sok festéket szív fel, és alig van felület amit le kell festeni, továbbá vannak kis részek az éleknél meg a guminál amit csak kifejezetten kis ecsettel érek el. Festékszóráshoz komrpesszorral pedig nem értek...
2022. márc. 9. 05:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!