Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Erkély nélküli panelházakra...

Erkély nélküli panelházakra megoldható lehet utólag erkélyeket építeni? Nem egyénileg. Ha igen, hogyan, ha nem, mi az akadálya?

Figyelt kérdés
2022. márc. 8. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
nem
2022. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy sok helyen építettek hozzá utólagos liftaknát, az erkély "torony" is megoldható.
2022. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 qkker1 ***** válasza:
66%
Minden megoldható, csak kérdéses, hogy megéri-e?
2022. márc. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Márt csak azért sem engedélyeznék,mert nem illik.

Nem lenne összhangban a környezetben .

Hogy nézne ki 1 panel házas övezet,ha mindenki azt csinálna amit akarna .

2022. márc. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es, mint írtam, NEM EGYÉNILEG!

Egyébként én olyan lakótelepen élek, ahol van erkélyes és erkély nélküli tömb is, az sincs összhangban ennyi erővel.

2022. márc. 8. 15:21
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Az attól függ milyen az épület statikája. Pl az erkélyeknél lévő fal fő tartó e? "Ha az akkor nem bonthatnák meg.

Nem igazán szoktak utólag ilyesmit csinálgatni tömblakásokon.

Én szóltam a közösképviselőnek hogy le kéne járólapozni a lépcsőházat mert még a szocreálos 50 éves kopott törött járólap van , de akkor lesz majd megcsinálva ha gondolom én megcsinálom.

2022. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Lehet. Láttam már ilyet. Kell engedély. Láttam már úgy is, hogy társasházban a nem erkélyesek csináltattak utólag erkélyt, kellett a többi lakó engedélye is.
2022. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Alapvetően elméleti a kérdés, szóval nyilván sehol nem fognak nekiesni erkélyesíteni az ilyen házakat. :-)

Egyszer láttam egy műsort, ahol a beteg gyerek miatt építettek hozzá a lakáshoz egy kis erkélynyi szobácskát, aztán most itt volt a pandémia, és kicsit előnyösebb helyzetben voltak, akiknek volt kertjük, udvaruk vagy legalább egy kis erkélyük. Többször eszembe jutott már a téma, de most nem felejtettem el kiírni.

2022. márc. 8. 15:37
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Panelnél láttam ablak alatti részt kivetetni a földszinten, hogy ajtót rakjanak kis üzletnek átalakítva. Francia erkélyhez ez már elég lenne.
2022. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!