Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Utólagos hangszigetelés...

Utólagos hangszigetelés lakásba? Lehetséges? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Szasztok, nemrég vettünk egy lakást. Nem panel, de régi építésű. Sajnos, utólag derült ki, hogy minden áthallatszik. A tiszta beszéd is. Az oldalsó szomszédoktól, nem felülről vagy alulról. Van bárkinek tapasztalata arról, hogy lehet utólagosan hangszigetelni? A szobák nem túl nagyok, jó volna, ha nem kellene túl vastag burkolás. Ki milyen technikát talált? Milyen tapasztalatokkal? Mi vált be?

2021. márc. 16. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Huhh, ez nem lesz egyszerű menet....

Én is kíváncsi vagyok, mi pár éve ilyen probléma miatt adtuk el a lakásunkat.

2021. márc. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vékony és hatásos hangszigetelés nem létezik.
2021. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sejtem,hogy nem lesz egyszerű. De nem adom fel. Kompromisszumra hajlandó vagyok, ha 10 centiből megoldható lenne, az nagyon jó lenne. 25 cm már sok. Konnektorok áthelyezése sem gond, megoldjuk. Kutatok neten is, de örülnék neki, ha erre tévedne valaki, akinek van már tapasztalata, és tudna vmit is ajánlani.
2021. márc. 16. 20:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a szomszéd felé állított téglából két fal van közte valószínű hugarocell olyan 6-8 cm lehet -legalábbis a fúrószálon azt találtam- sosem hallom őket, pedig időnként itt vannak az unokák is.
2021. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2021. márc. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Közetgyapotot szoktak, és elé egy gipszkarton fal.
2021. márc. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, kezd körvonalazódni a fejemben a megoldás. Kőzetgyapot lesz a jó megoldás. Most már az iranyban kutatok.
2021. márc. 17. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!