Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Most csináltassunk tetőt,...

Most csináltassunk tetőt, vagy lesz majd olcsóbb is?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, be fog dőlni az építőipar és olcsóbbak lesznek az anyagok? Olyan ajánlatot kaptunk teljes tető felújításra, csak néztünk. Enélkül lakhatatlan a ház, amit felújítunk.

Mit tennétek? Várjunk, vagy csináltassuk meg most?


2022. ápr. 14. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén szólva, mióta élek én még csak áremelkedést tapasztaltam. Legoptimálisabb esetben stagnálást, egy-egy anyag akciót leszámítva.

Várhatsz egy teljesen bizonytalan árcsökkenésre, de közben meg ugyanott leszel, mert a pénzed inflálódik, + a ház is amortizálódik.

Én is most fogom csináltatni, mert a muszáj a legnagyobb úr.

2022. ápr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Be fog dőlni"??

Ha bedől akkor nem azért mert olcsóbb lesz, hanem azért mert őszre már nem lesz építőanyag, mert leállt sok helyen a termelés, a gyártás ill. a szállítás a háború meg a vírus miatt.

Ha lesz valami az is majd sokszoros áron.


A tetőre meg kérjél másoktól is árajánlatot + ajánlom a töredékébe kerülő cserepeslemez fedést.

2022. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy dől be, 2008-as gazdasági válság óta csak emelkednek az árak.

2 évnyi covid korlátozás, évi több hónap termelés kiesés a gyárakban (összeadva persze, törölt műszakok stb), állandó alapanyag hiány, orosz-ukrán speciális katonai műveletek.

Semminek nem csökkent az ára, sőt elszálltak az energia árak ami magával hozza mindennek is a drágulását.

Az infláció elszabadult 8,5%, a Forint romokban 377 az euró közép árfolyamon. A földgáz tőzsdei ára 6X-a a tavainak, áram 4,5X... Az egy éves I30-at drágábban tudnám eladni, mint amennyiért 0 kilométeresen megvettem

Nem tudom még mi kellene hozzá, hogy megforduljon a dolog és tartós árcsökkenés következzen be...

2022. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Imádom ezt a szemléletet: hátha bedől... de jó lenne,mer akkó' biztos olcsóbb lenne.


Na igen, de egy akkora válságban az ő munkahelye is valószínűleg bedőlne. Minden megtakarítása elértéktelenedne.

A legkisebb gondja lenne, mi legyen a tetővel.


Ha van rá pénz, akkor most kell megcsináltatni, aztán élj a házban nyugodtan!

2022. ápr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem a cserép miatt drága, hanem mert nulláról kell építeni az egész tetőt.
2022. ápr. 14. 11:17
 6/11 A kérdező kommentje:
Én sem várnék, mindenki más mondja, hogy várjunk és ősszel úgyis bedől minden...
2022. ápr. 14. 11:17
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Jó, de te egy kis mókus vagy, aki várja az erdőtüzet, mert az milyen rossz a csúnya medvének!
2022. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Te meg egy barom, aki azt hiszi vevő vagyok az ilyen szar válaszokra. Elárulom, nem.
2022. ápr. 14. 11:37
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
79%
2 eve covid van most háború és mindennek megy fel az ára. Olcsóbb nem lesz semmi sajnos. Ha enélkül lakhatatlan akkor meg kell csinálni. Más egyéb ráér esetleg ezt azt ti is megcsinálhattok. De a tetőhöz szakember kell. Annyit tehetsz még hogy 3-4 ácsot is megkérdezel hátha találsz olcsóbbat
2022. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%
Várjatok.
2022. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!