Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet-e beépített WC-re...

Lehet-e beépített WC-re cserélni a hagyományost egy lakásfelújítás során csúsztatott zsalus technikával épült házban?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 17. 17:30
 1/8 A kérdező kommentje:
A tartály gondoltam beépíteni a falba, hogy csak a nyomógomb látszódik. Ilyen esetben a karbantartással lehetnek gondok, ha be van az egész csempézve.
2022. ápr. 17. 17:32
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy meg tudod oldani, hogy a falhoz kerül a beépített WC szerkezete, majd elé egy kipszkarton fal kerül felhúzásra, ami eltakarja. Nyilván ez egyben a helyiségtől vesz el helyet, így kérdés megéri-e.


A helyedben úgy csinálnám, hogy a keretig lenne eltakarva, utána lenne egy padka, majd a fal, így csak ott vesz el helyet, ahol a szerkezet gépészete van.

2022. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Még mindig egy esetleges meghibásodás miatt aggódom, szét kell verni a csempét, ha elromlik a tartály. A hagyományos WC tartályunkat már kellett cserélni.
2022. ápr. 17. 18:37
 4/8 Noren1989 ***** válasza:
Szerelőnyílàsokat szokàs fenntartani, erre az esetre, Kérdező.
2022. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Ez miatt ne aggódj. A nyomógomb nem véletlenül olyan nagy. Azt leszerelve a tartály minden része hozzáférhető.
2022. ápr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Majd még azon is fogsz aggódni hogy milyen drága.
2022. ápr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 5-ös írja, a nyomólap mögött van a szerelőnyílás, azon keresztül minden ami elromolhat szerelhető. A csúszózsalus házban csak úgy tudod a tartályt elrejteni, hogy elé gipszkartonozol. Nálunk 15 cm-es blokk-tégla falba eldugtam a tartályt, de nagyon megszenvedtem vele, mert betonnal meg áthidaló vasakkal meg kellett erősíteni a falat, nehogy kiforduljon az egész szerkezet a falból amikor valaki a +100 kilójával ráül.
2022. ápr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egy nagy 8 emeletes irodaházban dolgozom, emeletenként 15-16 ilyen WC lehet kb, 14 éve van meg az épület, én 6 éve dolgozom ott. Több hibaelhárítást láttam már, de olyat még nem, hogy ki kellett volna bontani a beépített WC tartályt a helyéről. És szerelőajtó sincs berakva.


Lehet valami az #5 mondásában is, meg talán minőségibb darabok ezek.


Apáméknál ilyen van a hajókon, ott állandóan szívnak vele, de azért, mert Dunavízre van kötve. Ami azért nem ivóvíz tisztaságúak ugye.


Én bevállalnám.

2022. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!