Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül most egy...

Mennyibe kerül most egy Midea/Daikin/LG/MDV klíma egy 25 négyzetméteres szobába beszereléssel?

Figyelt kérdés
Csak úgy nagyjából kérdezném, mert én nagyságrendileg 250 körül gondoltam, de párom beszélt egy klímással aki 360-ért ajánlgatott telefonon keresztül. Én azt sokallom. De tényleg ott járunk már? Nektek mennyiért csinálták?

2022. máj. 13. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 200 volt 2018-ban, de az erkélyre került a kültéri és az elektromos kábel már be volt húzva, csak rá kellett kötni, illetve a csövezés belefért az alap 2 méterbe. Ha a kültérit létrával magasra kell felszerelni az dob a költségen, ha alpin technikával kell felszerelni az egy vagyon, az éves karbantartása is az lesz. Ha messze van a beltéri és a kültéri, akkor a csövezésnek is plusz díja van és még a gépben lévő hűtőközegre rá is kellhet tölteni, ami még költség. A villanyvezeték behúzása szintén költség, de azt érdemesebb villanyszerelővel előre megcsináltatni, mert a klímás nem fog tökölni vele, elhúzza az első áramforrásig és ha hasraesel benne, az már nem az ő baja.
2022. máj. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
A 250 oké. Hívj ki egy klímást.
2022. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bamboochatheone ***** válasza:
77%
250-ért nem kapsz a felsorolt márkákból rendes gépet.
2022. máj. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gabesz147 ***** válasza:

Sok.


Egyrészt a helyszínt nem is látta a jóember, 360-ért, és az se mindegy, milyen teljesítményűt szeretnétek. A kültéri és a beltéri távolsága is tényező, látatlanba elég fura az ajánlat.

Nekem 24 m3-re 2.5öst akart egy szerelő, tele volt vele a bemutatóterme....:-) ,ami határeset, utána egy 3.6-os Gree lett, 2018-ban, 220 ezerért. A legegyszerűbb szerelés, ún. "szendvics" szerelés, a két egység egy falon egymással párhuzamosan.


Most a neten 300 ezerért kínálgatják, ilyen akció ,olyan akció,:-) több klímást is "futtass" meg, ingyen felmérés, majd visszahívod, udvariasan, nekem a második jött be :-).


Ezt egy klímás oldalról másoltam, nemcsak terület számít:


"Általánosságban adnék pár tanácsot a kalkulációhoz. A 2,5-ös klíma a kis szobák, nappalik, hálószobák hűtőberendezése, nagyjából 20-24 négyzetméterig, ha nincsen a szoba sugárzó hőnek kitéve folyamatosan, nem nyugati fekvésű, esetleg sarokszoba, aminek a falai is folyamatosan melegednek.


A 3,5 kW-os klíma már 30-40 négyzetméteres teret is megbízhatóan lehűt, az amerikai konyhás, nappali + konyha kombinációk esetében is ideális választás, mivel a konyhában keletkező plusz hőterhelést is képes kompenzálni a felmelegedéssel együtt. A leggyakrabban ezt a méretet szoktam ajánlani, mivel nincsen kiugró árkülönbség a 2,5 kW-os

klímához képest és méretben, áramfogyasztásban pontosan ugyanakkora a két berendezés, illetve az inverteres szabályzásnak köszönhetően ez is akkora teljesítményt vesz majd fel, mint amire az adott pillanatban szükség van a hűtéshez. Ám a végső kapacitási tartaléka mégis jóval több, mint a kisebb társának."


Tehát lefele tudsz szabályozni, de 2.5-tel már felfele nem, ha szükség lenne rá, ezért választottam a 3.6-ost, anno, nem bántam meg.

2022. máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl. Daikin akkor csak a klíma 300 ezer, ehhez még az anyag és a munkadíj. Mitől függ? Hova kell szerelni? Milyen konzol? 4 ezer alapkonzol vagy rozsdamentes 25 ezer forintért? Rezgéscsillapító? 4 ezer vagy 8 ezer forintos? Mennyit és hogyan kell villanyt szerelni? Hálózat elbírja, vezetékek? Milyen távolságra van a beltéri a kültéritől? Nagyon nem mindegy. Ma egy alapszerelés 70 ezertől indul és ha fentebb leírtakat is kéred minőségben és jó márkákban akkor elmehet 120 ezerig is. Ha 12 méter magasba kell szerelni akkor állványozás, alpin, vagy emelőkosaras gép kell, ott 150 ezer alatt ne is számolj! Hivatalos forgalmazója/telepítője/szervize vagyok az említett márkáknak ezért jelenleg ezek most aktuális árak. Tehát nálunk szervizháttér és garancia is van nem úgy mint a legtöbb helyen. Amikor hiba van és nem működik a gép akkor nem elérhető vagy a szerelő nem akar kijönni mert nincs is garancia, meg nem is ért a javításhoz vagy csak nem akar javítani. Ez egy általános kép de nem légből kapott 25 éve csinálom de főleg ipari gépekkel foglalkozok. Csak hivatásos szerelővel szereltess!
2022. jún. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!