Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 10 centi átmérőjű lyukat...

10 centi átmérőjű lyukat kellene fúrni tartófalba, emeletes ház (családi) földszintjén. Nem lesz gond statikai szempontból?

Figyelt kérdés
2022. máj. 16. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Ha 10-20cm a fal hossza, akkor igen. Ha méter vagy több, akkor nem.
2022. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
A falfúrást/vágást kivitelező szakemberek alapból hozzá sem kezdenek a munkának, amíg nincs statikai szakvéleményed. A statikus pedig tudja, hogy okoz-e majd ott gondot vagy sem.
2022. máj. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos, nincs statikai szakvéleményem. Szagelszívó kivezetéséhez kell a lyuk. Hívjak statikust?
2022. máj. 16. 11:35
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom szakemberrel akarod kivágatni a lyukat, nem csak úgy durrbele nekiesni az ütvefúróval, nem?

Akkor kérdezd meg a falvágóst, mit mond rá.


Én akikkel dolgoztattam, ők statikai szakvélemény nélkül meg sem mozdultak.

2022. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Amíg a fal "közepén" csinálod, tehát nem az áthidaló alátámasztás alatt, vagy 40

centivel a födémgerenda alatt, addig nem lesz baj belőle.

2022. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
De a statikus sosem árt
2022. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom van betonkoszorú, akkor meg az égvilágon semmi baj nem lesz.
2022. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Megoldódott. Azt mondta a mester, hogy a be tudja vezetni az eredeti (előző) elszívó kivezető csövébe. Necces volt, ezért gondoltuk, hogy új lyukat kell fúrni. Megnyugodtam.
2022. máj. 16. 19:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!