Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Államilag támogatott napelemrő...

Államilag támogatott napelemről kérnék tapasztalati infókat.Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Hogyan működik ez? 100% os támogatott? 50%-os? Teljesen én finanszírozom? áramdijjak stb?
2022. máj. 26. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A legutóbbi kiírásnál 100% támogatás volt, viszont meg kell teljes egészében előlegezni. Utófinanszírozás, tehát a beruházás után a beszámoló és a számlák alapján fizetik ki, és nem is neked, hanem a cégnek, akivel csináltattad.

Én most várom az eredményt.

Akiknél már van, náluk egyértelműen lehet vele megtakarítani. Azért érdemes pályázatból csinálni, mert hiába tudsz megtakarítani, azért hosszú évek, mire bejön a belefektetett összeg.

2022. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mi a különbség az 50% os és a 100 % os támogatás között? Nem arra gondolok,h a fele-fele.
2022. máj. 26. 10:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem láttam 50%-osat. De ott nyilván csak a teljes beruházási összeg fele kérhető támogatásként.
2022. máj. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Majatom ***** válasza:
50%-osnál szerintem a gyermeket nevelők otthonfelújítási támogatására gondolsz, mert én is sok hirdetést látok, akik úgy hirdetik magukat, hogy 50%-os napelem pályázatra kivitelezik a rendszert, aztán kiderül, hogy az otthonfelújításiról beszélnek, amit nem csak napelemre lehet felhasználni, hanem másra is. Viszont az is utófinanszírozású, ráadásul ott ténylegesen ki is kell fizetni, mert nem csak a számlát, de a kifizetést igazoló bankkivonatot is csatolni kell a kérelemhez. A lényeges különbség még, ahogy hallom ismerősöktől, hogy a 100%-osnál csak akkora rendszer engednek meg kiépíteni, amennyi az igazolt áram fogyasztást fedezi. Ez lehet az elmúlt időszak fogyasztása, vagy lehet szakértői nyilatkozat, hogy mennyi lesz a fogyasztás, ha mondjuk ezután árammal megy a fűtés, eddig meg nem azzal ment. Az 50%-osnál nincs ilyen kikötés, csak a költségvetése nem lehet több 450.000 Ft-nál KW-ontént. Mi is az otthonfelújításira csináltuk tavaly, 5 KW-os rendszer, eddig fizettünk 9.000 Ft-ot havonta villanyra, most nem kell semmit, és már most, 2021. október óta van 1.800 KWh többlettermelésünk. Mi még választhattuk a szaldós elszámolást, vagyis egy évben egyszer olvassák le, és a feltöltött, és vételezett áram különbségét rendezik, vagy kifizetjük 38 Ft/KWh áron, ha többet fogyasztottunk, vagy az e-on fizeti ki 14 Ft/KWh áron, ha többet termeltünk, vagyis a nyáron megtermelt áramot télen el lehet használni.
2022. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!