Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Manapság mennyi várakozási...

Manapság mennyi várakozási időbe telik amíg ki tud jönni egy klímás, redőnyös vagy nyílászárós megcsinálni a munkát?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást nem rég és jövő héten kapom meg a kulcsait. Nyaranta én külföldön szoktam dolgozni idénymunkán, kb. júliustól szeptemberig nem leszek Magyarországon. Ez miatt júniusban lenne csak időm előtte csináltatni légkondit, redőnyt és új biztonsági bejárati ajtót. Amúgy szépen fel van újítva a lakás (padlók, csempék burkolatok), de ezek valamiért kimaradtak és meg akarom őket csináltatni minél előbb.


Az lehetséges hogy június elején felhívom a klímást, redőnyöst és nyílászáróst és még júniusban rá fognak érni? Vidéki nagyvárosról van szó. Mennyi mostanság a várakozási idő?


2022. máj. 28. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha új ajtót rendelsz, az kb. 2-3 hónap, mire megjön.
2022. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

5 perc és másfél év között.

Elképesztőek az olyan életképtelenek, akik kívülállóktól akarják megtudni, hogy mikor fog ráérni egy adott szakember.

2022. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most hívjak fel 5 légkondist és kérdezzem meg, hogy mikor érnének rá? Úgy, hogy még nincs is nálam a lakáskulcs? Ilyenkor nem szoktak kijönni előbb terepszemlére felmérni a dolgokat? Úgy képzelem csak lebasznának, hogy még nem is tudnak jönni, én meg már hívogatom őket.


Életem első lakását veszem huszonévesként, eddig albérletben laktam, sose kellett semmi ilyesmit intéznem.

2022. máj. 28. 11:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen,hívj fel 5 légkondist. Vagy legalább egyet, lehet, már vele is meg tudsz állapodni.

Egy biztos, itt nincs senki, aki meg tudná mondani,mikorra fogják neked elvállalni azokat a munkákat.

2022. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Ennyire nem lehetsz impotens, ember.
2022. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amikor megszülettünk akkor is mindannyian a gatyánkba szartunk, mindenkinek meg kellett tanulnia hogyan ne csináljuk. Nekem is meg kell tanulni ezeket most hogy lakásom lesz, eddig kb. csekket nem kellett soha befizetnem, nemhogy felújításokat intézni, mesterekkel konzultálni. Tök új világ ez még nekem.


A fiadnak vagy az öcsédnek is ezeket mondanád, ha most tanulna bizonyos dolgokat az életben, amikkel még sosem kellett korábban érintőleg sem foglalkoznia?

2022. máj. 28. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen igazad van, talán csak azért volt kissé furcsa, hogy épp túl vagy egy többmilliós, tízmilliós üzletkötésen, és megakadtál azon, hogy felhívj egy mesterembert.

Hívd bátran, nem baj, ha még nincs kulcsod, leírod a körülményeket meg az elvárásokat, meg hogy mikortól lehet esedékes a munka

2022. máj. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A huszonéves fiamnak is ezt mondanám, igen. De valószínűleg az én fiam huszonévesen nem kérdezgetne ilyeneket. Egy lányom van, ő pedig nem lehet impotens 🤣
2022. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2-szer cseréltem ablakot, mindkétszer másfél hónapot kellett várni, míg elkészült a méretre készített ablak és tudtak jönni beépíteni. Gondolom ajtónál szintén legalább ennyi idő a legyártás. Klímásoknak meg szerintem nyáron csúcsidőszak van, nem tudnak rögtön jönni. Szóval egy hónapba nem fognak ezek beleférni.


De ezek nem tűnnek életbevágóan fontosnak, hogy megcsináltasd rögtön. Júniusban hívj ki embereket, kérj árajánlatot, mondd, hogy mikorra kéne, és mikor jössz szeptember/októberben, jönnek a legyártott cuccokkal.

2022. máj. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!