Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kinek a költsége a felújítás...

Kinek a költsége a felújítás és helyreállítás egy földszinti panel lakásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azoktól szeretnék segítséget kérni, akik jártasak ebben a témában vagy van már tapasztalatuk.

Van egy kb. 45 nm-es földszinti lakásom, egy kb. 60 éves panelházban. Sajnos alulról ázik, ezért a parkettát, a betont valamint a falakat is kár érte. Az ázás nem a saját hibámból van, hanem a ház elavultsága miatt. Szeretném kiadni ezt a lakást, de ebben az állapotban nem lehet, úgyhogy szeretném ezt megcsináltatni. Az egyik kérdés, hogy ha ez statikailag a komplett házat veszélyezteti, akkor köteles-e a munkálatokat a háznak fizetnie? (Én úgy tudom igen, de azért várom a megerősítéseket) A fő kérdésem viszont az, hogy a munkálatok során felszedik az-egyébként teljesen jó- parkettát és a burkolatokat,és nyilván szükség lesz újra, ennek az anyag és munkadíját már nekem kell-e fizetni, vagy ez is a ház terhe?


Köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 16. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vizesedik a ház alapja? Vagy mitől ázik?
2022. jún. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen
2022. jún. 16. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy csőrepedés inkább?
2022. jún. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
A háznak kell legyen biztosítása. Felvetted az ázás miatt a kapcsolatot a kk-vel?
2022. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Társasházi feladat hogy az alapzat és a lábazat megfelelően vízszigeteljenek. A probléma ott szokott kezdődni hogy a kivitelező falszigetelésre küldd egy 10-20 milliós árajánlatot, amit azonnal leszavaz a lakógyűlés így a végtelenségig áznak az ilyen lakástulajdonosok.
2022. jún. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt a háznak kellene megcsináltatni. Ha csőrepedés miatt van, akkor fizet szerintem a biztosító. Ha szigetelés hiánya miatt, akkor a lakóknak kell megszavazni, de kérdés, meg fogják-e, mert ha hitelt kell felvennie a háznak, az nagyon megemeli a közös költséget és akkor akár évtizedekig lehet halogatva.
2022. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!