Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » OSB 3 vagy 4 lappal lehet...

OSB 3 vagy 4 lappal lehet burkolni a fürdő szobát?

Figyelt kérdés
Kérdezem azért mert az ingatlan előző tulajdonosa át vert minket azt mondta hogy teljes körű felújítás volt a vízvezetéknél illetve az elektromos hálózaton.. Cső törésem van elég kretén módon van behozva a vízvezeték a házba az előző tulajdanos hárít és lövése sincs hogy mi merre fut így az alapból rosgatag csempét leverném a fürdőszobában mivel ott megy a konyhába is át a víz vezeték és levelesre van rohadva a cső de a csempézésehez nem értek így OSB 3-s vagy 4-s lappal burkolnám vissza a fürdőt..Ha lehet milyen egyéb állag megörző megoldást javasoltok az OSB 3 vagy 4-s laphoz hogy hosszú ideig tartson?
2022. júl. 10. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért OSB-vel csinálod, amikor az szerintem nem vizes dolgokhoz való? Burkolásra ott van az impregnált, zöld gipszkarton.
2022. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben impregnált kartont használnék, arra kenhető vízszigetelés, majd ragszhato Vinyl. Azt egyedül is felrakod, yt videó alapján.
2022. júl. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Osb-t nagyon nem ajánlom burkolóként, sima csemperagasztó nem jó rá, speckót kell venni nagyon drágán.
2022. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző tulajnak miért kellene tudnia hol futnak a csövek? Értem, hogy haragszol rá, és igazad is van abban, hogy valótlant állított, lehet perelni, de... Ha Te is vagy egy háznál/lakásnál előző tulaj, kérdem tudod-e hol mennek a vízcsövek, a villanyvezeték stb?

OSB lap fogja képezni a fürdő falát? Az miért jó?

Miért nem tudsz csempézni? Megnézed youtube-on a mozdulatokat, kiválasztod a csempét szakboltban és a szakboltban ajánlanak is hozzá megfelelő ragasztót. Veszel ékes burkolatszintezőt és azzal tudsz szépen burkolni!

[link]

Ha nem ragaszkodnál a csempéhez, akkor pedig, ahogy mások is javasolták vegyél impregnált gipszkartont, ragasztani is lehet a falra, nem muszáj mögé párnafa, van gipszkartonhoz gyártott ragasztó is, hézagolod, csiszolod, majd fürdőszobába való festékkel lefested, olyan falfelületnél amit direkt érhet víz, oda ahogy javasolták lehet felragasztani vinylt is, az egyszerűbb, mint csempével burkolni.

[link]

[link]

2022. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4#-s mivel övé volt a ház és ellítólag nagyon rég óta az övéké volt.. Plusz a műanyag csöves a szenyvíz és ők hozták össze a benti fürdő szobát mert korábban "pottyantós WC" volt így tudniuk kellene hogy hol fut a fő cső...Ű


Csempézni nem tudok de még glettelni is elég esetlenül utálom a türelem igényes munkákat.. Így az OSB lap meg a gipsz karton lap lenne az legcélra vezetőbb megoldás miután szintben hoztam a falat.. Mert utána KPE csövet fogok használni ami a gipszkartonra fogok erősíteni.. Nekem azt javasolták mert próbálok mindenhonnan információt szerezni hogy 2 rétegben rakjam fel a gipsz kartont. Meg van a cső törés forrás a víz óra után rögtön a bemenő ágon.De ott csak szivárog/csepeg/folyik nem erősen de ha ráteszem bizonyos csövekre a fülemet ami a fő csőhöz van köze akkor hallom hogy zúg ami idegesítő mert olyan mintha máshol is lenne szivárgás de a víz nyomás meg van de ha elzárom a vizet akkor csendben van. De fül rátétel nélkül is lehet hallani a zúgást a fürdőben a kamrában ahol a pincében megy le a víz a kazánhoz

2022. júl. 10. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!