Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért ad ki csobogó hangot a...

Miért ad ki csobogó hangot a klíma a lakásban?

Figyelt kérdés
Nem csak olyan "kluttyogás" mint mikor nagyon erősen fúj egy csőbe a szél, hanem kifejezetten (víz)csobogó hang.
2022. aug. 6. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem akkor csinálja mikor itt az ideje kitakarítani, és takarítás alatt nem azt értem, hogy csak befújok sprével, hanem rendes lemosást, mert ilyenkor a ventilátorán is vastagon áll a kosz.
2022. aug. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát úgy kb. épp egy éve szerelték be. Nincs túl sokat használva, mert több is van a lakásban, és ez megy a legkevesebbet.

Úgyhogy azt, hogy olyan nagyon koszos lenne, kizártnak tartom.

2022. aug. 6. 16:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert csöpög a víz a vízgyűjtőbe.
2022. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a csőrendszerben néha gáz halmazállapotú, néha folyékony halmazállapotú a hűtőgáz. Ez a folyadék egy fúvókán keresztül kitágul, és "hideggé válik"..


Előtte a folyadéknak nem lenne szabad csobogni, de ha hűt, akkor jó. A csobogást csak klímás tudja megszüntetni(garanciába belefér)

2022. aug. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hűt rendesen, azzal nincs gond.

Ez a csobogó hang akkor hallatszik - megfigyelésem szerint - amikor nagyon fúj az északi szél. Az északi falon van a csövek kivezetése.

És ez a hang független attól, hogy be van-e kapcsolva vagy sem.

Erős szélben mindig hallatszik.

2022. aug. 6. 17:52
 6/10 anonim ***** válasza:
ha kevés benne a gáz az is ilyen tünetet eredményez
2022. aug. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahol bemegy a cső, pur habbal ki kell tölteni körülötte.

Amúgy nem befolyásolja a működést.

2022. aug. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor remélem nincs nagy gond.

Majd az éves karbantartáskor jelzem a szerelőknek.

2022. aug. 9. 07:33
 9/10 anonim válasza:
Szia! Sikerult kideriteni mi volt a problema? Mert nekem is ezt csinalja kikapcsolt allapotban szelben
febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem sikerült kideríteni. A szerelő sem tudott rá adni semmi érdemi magyarázatot. Lehet, hogy aggódnom kellene...?

De mint írtam, a klíma új, és tökéletesen működik.

Úgyhogy egyelőre próbálom ignorálni a dolgot. :)

De mindenesetre köszi 9-es, hogy írtál, mégis jó tudni, hogy másnál is fennál ez a jelenség.

febr. 9. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!