Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családi ház kettéválasztása...

Családi ház kettéválasztása két lakássá?

Figyelt kérdés

Homeofficeban dolgozom, így haza tudtunk költözni a párommal a szüleim házába.

(Ez az én nevemen is van félig)

Sajnos hamar kiderült, hogy nehéz velük huzamosabb ideig élni, ezért felmerült az ötlet, hogy felezzük el a házat.

Albérletbe nem szívesen megyünk, hitelt meg nem akarunk felvenni, hogy legyen egy terhelt lakás a nevünkön.


A ház elosztása érdekes.


Ha úgy nézzük, 2 emelet van benne a földszinten kívül.(Összesen 150m²)

A padlástér is szigetelve van, vakolva, festve, parkettázva. Egyedül az ablakok vannak régi fából.(4db 70x70cm ablak)


Furán néz ki, de félemeletek is vannak a házban. A padlástér egyik része is ilyen. Ez nagyjából olyan 10m². Idáig fel van hozva a csatorna(ne kérdezzétek miért), a víz és a villany. A fenti nagyobb részben már csak víz és villany van. Ez 45m² Mindkét részt radiátorokkal fűtöttek, amit egy fatüzelésű és mellette egy gázkazán látott el.


Na most.

Én nem szeretnék hivatalosan levállni a szüleimtől. Megbeszéltük velük. Ők nem tartják olyan jó ötletnek, de nem állják útját az ötletünknek, segítenek.


Az emeletek között egy nagy lépcsőház segítségével lehet közlekedni. Ez a padlástér alsó részében ér véget, ezt lezárnám egy egyszerű gipszkartonfallal, vagy még jobb: egy ablaktalan ajtóval.


A padlás alsó terébe nyilna a bejárati ajtó. Itt lenne egy WC, más nem nagyon, előszoba talán.

A fenti részben két félszobát lehetne kialakítani hálószobának, egy kis fürdőszobát szigórúan zuhanyzóval+kézmosókagylóval és egy konyha-nappalit, amiben egyszerre lenne jelen a mosógép is.


Ami a közműveket illeti: a csatornát kivezetném és megcsinálnám wc-vé, amire almérőt tennék. A főzés árammal menne, indukciós lappal. Az elképzelt fürdőszobában a vízvezetékekre almérők kerülnének.


Az áram kérdése talán egyszerűbb. A házban 3 fázis van, a padlástérbe kizárólag 1 fázis megy fel. Hogy mennyire erős és hogy elbír-e egyszerre egy mosógépet, egy mosogatógépet, egy sütőgépet illetve egy légkondit, azt nem tudom, a válasz valszeg nem.

Nem nagyon értek hozzá, de valami 32AA? Ez nem biztos, majd rákérdezek.


A szobák válaszfalait egyszerű gipszkartonnal választanám el, amibe extra hangszigetelést kérnék.


Hűtés-fűtés.. én klímán gondolkozom, viszont még nem vetettük el a radiátorok megtartásának az ötletét sem. Azokra is lehet almérőt tenni gondolom.



Így olcsón lenne egy "saját" lakásunk. Hivatalosan nem lesz két lakás, tehát a földhivatal továbbra is egy helyrajziszámon tartja számon. A szüleim korrektek, a leolvasott értékekkel el tudunk számolni.


Szerintetek milyen ötlet?


Belevágnátok?


Van itt olyan, aki belevágott ilyenbe vagy ismer olyat, aki ilyet csinált?


Köszi.



2022. aug. 9. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%

Közös telefon/internet és villany- víz- és gázóra?


Mindegyik kiváló alap egy jó kis veszekedéshez.

Ráadásul ez egy családi ház, tetőn lesz egy beázás, hogy döntitek el ki fizesse? Arról nem beszélve, hogy gondolom neked nincs tulajdonrészed a házban, olyanra meg nem költünk, ami nem a miénk.


Engedd el, ez így nem fog működni.

2022. aug. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Rendkívül rossz az ötlet, mert a teljes leválás nélkül óriási rezsiszámlátok lesz, és szegény szüleidnek is.

Tehát vagy felejtsd el az ötleteteket, vagy nyilváníttassátok társasházzá és váljatok le teljesen külön fűtéssel és külön mérőórákkal.

Igaz, hogy ez már nem lesz annyira olcsó, mint reméltétek.

2022. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem rossz ötlet.lehet hogy a rezsi sok lesz de nem fizettek se bérleti díjat se hitelt. Két keresővel ennek röhögve mennie kell. Az nem rossz ötlet hogy ketté szedjétek a helyrajzi számot.

A 32 amper alanyi jogon jár, nekem egy lakásra 60 ezer alatt megvolt a regisztrált szerelő munkadíjaval együtt. Kicsit sok vele a papirmunka.

2022. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1. Válasz:


"Közös telefon/internet és villany- víz- és gázóra?


Mindegyik kiváló alap egy jó kis veszekedéshez.


Ráadásul ez egy családi ház, tetőn lesz egy beázás, hogy döntitek el ki fizesse? Arról nem beszélve, hogy gondolom neked nincs tulajdonrészed a házban, olyanra meg nem költünk, ami nem a miénk."


Ki beszélt közös telefonról és internetről?


Az alap közművek lennének közösek, amikre almérőket tennénk. Így elég nehéz lenne vitatni, hogy a fenti lakás most mennyit fogasztott vagy az alsó, amikor az almérő számait kivonod az egészből? Hát nem így megy?


Mint mondtam, korrektek a szüleim. Értelemszerűen ha a mi részünkön lenne a beázás, akkor én fizetném. Ha ez kárt okozna az ő részükön, talán még azt is. Ami valszeg nem fog, hiszen egy jól szigetelt házban lakunk. Ez a tetőre is igaz, 2006-ban jöttünk ide, soha nem volt beázás azóta.


Hallod a legelején írtam le, hogy a ház részben az én nevemen is van.


De az emberek hogy olvasnak így? Szelektíven. Az ilyet buktatni kéne, nem szabadna tovább engedni sehova, mert ugyanolyan trehányan végezné a feladatot.


2. Válasz:


"Rendkívül rossz az ötlet, mert a teljes leválás nélkül óriási rezsiszámlátok lesz, és szegény szüleidnek is."


Miért lenne hirtelen magas rezsiszámla egy névleges levaláskor? Ugyanannyi ember marad a házban és ugyanannyit is használ kb.


Nem nagyon szeretném ketté szedni ezt a házat, mert amúgy több, mint 50% tulajdonjog van a nevemen ezen a házon. Ettől függetlenül igazából ez a szüleim háza, ők vették anno. Akkor is, ha valamiért kiskoromban egy nagy részét rám íratták már eleve. Jó a kapcsolatom velük és amit leírtam, korrektnek és eldogadhatónak hangzik.

Szerintük is oké, bár ők maradnának együtt, csak ugye a közös konyha, fürdőszoba és wc.. nehéz. Ez a legolcsóbb művelet.


(Amellett, hogy a legésszerűbb is szerintem)

2022. aug. 9. 21:10
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Én nem költöznék haza, az tuti. Párod ehhez mit szólt?
2022. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos hamar kiderült, hogy nehéz velük huzamosabb ideig élni,


Attol hogy lesz koztetek egy gipszkarton fal, meg mindig egy fedel alatt laktok. Egyik kutya, masik eb.

Parod is home office, esetleg beszal az anyagiakba?

2022. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Páromnak teljesen oké, szeret itt lakni, de akkor inkább egy saját kis külön részben benne, külön konyha, fürdő, wc meg bejárat.


Ő is dolgozik, de nem home office, hanem 5 percnyi autóútra innen.

2022. aug. 9. 22:44
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

"Az alap közművek lennének közösek, amikre almérőket tennénk."


A rezsiemelés bejelentése óta minden erről szól, de valamiért nem jutott el hozzátok.

Persze, ha szerinted pont ugyanakkora lesz + két emberrel a rezsi mint amikor még nem költöztetek haza, akkor hajrá.

Talán majd a rezsiszámlák kijózanítanak...

2022. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
8aska tanulj már meg olvasni. Most is ott laknak!!!
2022. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

9eske.

És a te olvasásoddal és szövegértelmezéseddel mi a helyzet?!

Ne oktassál ki másokat, ha sötét vagy mint a Negró éjjel.


"így haza tudtunk költözni a párommal a szüleim házába."

2022. aug. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!