Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogház mennyezetére lehet...

Tamas3791 kérdése:

Vályogház mennyezetére lehet hungarocellt tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon egyenetlen a plafon és hungarocell van kéznél ingyen


Ha csak simán felragasztom az járható út? Gondolok itt a párásodásra a levegőztetésre stb penészedés



2022. aug. 11. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Ne tegyél!

Biztos, hogy párásodik, mivel a meleg felfelé száll és ezáltal penészedni fog.

Amellett a hungarocellt is kellene glettelned, hogy kinézzen valahogy, különös tekintettel az illesztéseknél.

Akkor nem lenne egyszerűbb, ha egyszer szakemberrel simára gletteltetnéd a plafont?

2022. aug. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Álmennyezet, vagy gipszkarton. De én is inkább a glettelést mondanám.
2022. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom stukatúros, az igazán sosem lesz egyenes, mert a nádat húzza le a vakolás.
2022. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

ha deszka van a nád alatt, akkor minden további nélkül tehetsz hungarocellt(főleg, ha ingyen van)én 3 cm-es hungarocellt raktam fel 44 négyzetméteres plafonra(ebből 10 nm fürdőszoba)


Persze a vastag táblát illik síkbanrakni, ez sok pepecseléssel jár, mert szintezni kell(de nagyon megéri)a táblákat csavaroztam, nagy alátéttel a csavarfejnél.erre a szntezett hungarocellre lehet ragasztani egy dísz hungarocell táblát. Tökéletes, nem párásodik, nem penészedik. A levegőzést fortocskával, vagy résnyire nyitott ablakkal megoldható.


Én biztosra mentem, mert máshol láttam egy jó megoldást. A két szoba mennyezetére felszereltem egy-egy mennyezetventillátort, melyek téli forgásirányban, lassan forognak éjjel nappal. (a fogyasztás 20W)


Ez megy tíz éve.

2022. aug. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg stukatúr, arra ne kartonozz, azt előtte le kell bontani.
2022. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hideg lesz a mennyezet a hungarocell felett, le fog csapódni ott a pára. Ha nem hiszed, vegyél ki egy üveg sört a hűtőből és figyeld mi történik vele.
2022. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!