Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül hozzávetőlegese...

Mennyibe kerül hozzávetőlegesen egy bérházi lakás teljes felújítása?

Figyelt kérdés

Fűtést kéne korszerüsíteni, mert jelenleg konvektoros (nem is tudjuk, hogy melyik érné meg jobban a légkondis fűtés, vagy a gázcirkó)

Elektromos vezetékeket kéne cserélni, nyílászárókat, fűrdőszoba, konyha teljes felújítása.

78 nm- es a lakás.

Most 7 millió forintunk lenne rá.



2022. aug. 11. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de az elmúlt 20 évben több kisebb-nagyobb munkát próbáltunk megcsináltatni. Egy kisebb festést és egy villanyszerelést kivéve mindent újra kellett csinálnom, mert az elvégzett munka egy kétbalkezes hozzá nem értő (ez lennék én) szintjét sem érte el.

Várj egy fél évet. Úgy tűnik csökken az építőipari megrendelések száma, talán elérhetőek lesznek értelmezhető szakemberek is.

2022. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Ne várj addig amíg a teljes összeg össze nem jön,mert napról napra kevesebbet ér a pénzed. Kezdd el. A vezetékekkel, fűtéssel, nyílászárókkal kezdj. Utána meglátod mennyi pénz marad.
2022. aug. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Nincs olyan hogy hozzávetőlegesen mennyibe kerül ! Pl egy fürdőszoba lehet egymillió, de tízmillió is attól függ hogy ki mennyire igényes, és milyen drága anyagokat vesz hozzá.
2022. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egy teljesen alap felújítás.

7 millió forint a keretünk.

2022. aug. 11. 22:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű.

Akkor 7M-ből kell kihozni. A gáz és a villany tűnik (látatlanban) a legnagyobb tételnek.

Hogy fűtésre gáz vagy légkondi az nagy kérdés. Hideg napokon a légkondi nagyon nem az igazi, de azokból egyre kevesebb van. Szerintem ekkora projektnél mérése fel a lakást és a szakvélemény alapján könnyebben tudsz elindulni

2022. aug. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szeptemberbe tud kijönni egy szakember ismerősünk felmérni, aki generál kivitelezéssel foglalkozik, csak azt mondta hogy ebben az évben annyira tele van, hogy nem tudja elkezdeni csak jövőre.
2022. aug. 12. 08:00
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg az is baj, hogy volt egy nagyobb beázás, és a falak még nem száradtak ki.
2022. aug. 12. 08:01
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Annyi biztos hogy jövőre 2x annyiba fog kerülni mint most. Úgyhogy várjál nyugodtan.
2022. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én elkezdeném, de nem találok szakembert, aki elvállalná most.
2022. aug. 12. 10:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Én még várnék pár hónapot. Lakást télen is fel lehet újítani, akkor kevesebb a munkájuk egyébként is a szakembereknek, de most a válság miatt max 1-2 hónapra van megrendelése a legtöbbnek.

Az anyagok drágulni fognak továb , ezért annak nagy részét már most megvenném a helyetekben.

2022. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!