Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az otthonfelújítási támogatásb...

Bálvány kérdése:

Az otthonfelújítási támogatásból szereltethetek napelemet?

Figyelt kérdés
De mi van akkor, ha az ELMŰ hibájából csak jövőre tudom beüzemelni? Minden kész lenne idén, csak a villanyórás okoskodás csúszna jövőre .

#otthonfelújitasi támogatás
2022. aug. 18. 12:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értelmezem, még hozzá sem fogtál.

Érdemes lenne kiszámolnod, hogy megéri-e fűtés nélkül is a befektetés?

Mert támogatásnál havi elszámolás van. Ha átcsúszol jövőre, akkor meg pláne.

2022. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az már jövőre csúszik. A legtöbb napelemes cég már nem is vállalja támogatással a kivitelezést idénre, mert nem megy át a szolgáltatókon határidőig.
2022. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1 Mit értesz az alatt, hogy a támogatásnál havi elszámolás van?

Beviszem az összes számlát és az anyag/munkadíj párosból a kisebbiket kifizetik max. 3 milláig , nem?

#2 Ezaz, nem megy át az ELMŰN idén, de a beruházás többi részét megcsinálom. Az ezekre való számlákat benyújtom. A pályázatban kizáró kitétel, hogy a szolgáltató csúszás miatt az egész rendszer csak később áll össze?

2022. aug. 18. 13:10
 4/16 anonim ***** válasza:
38%

1-es vagyok.

Azt értem alatta, hogy havonta számolsz el a szolgáltatóval.

Vagyis a nyáron megtermelt áramot kifizetik nyomott áron, télen viszont napi áron veheted meg tőlük.

A szerződésedben benn e van amit aláírtál, hogy"bruttó elszámolású" leszel.

2022. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Amennyire én tudom, ha betáplálós rendszert csináltatsz a támogatásból, akkor amíg nincs meg a szolgáltatói hozzájárulásod, kvázi nincs rendszered, nem tudsz elszámolni. De én is csak mendemondákból hallottam, érdemes utánajárni.


1# A napelem szerintem hosszútávra szól, nem hinném, hogy a kérdező azért sürgeti a kivitelezést, hogy még idén spóroljon a fűtésköltségen... Sokkal inkább azért, mert elvileg jövőre már nincs felújítási támogatás.

2022. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#1-es hát igazad van, ha a jelen helyzetből próbálunk hosszútávra okoskodni. Manapság hazánkban viszont csak pillanatnyi helyzet van és semmi hosszútávú előrelátási lehetőség. Nyugat-Európa már a téli áramszünetekre készül. Nálunk nem lehet ilyen? Amikor nem az lesz a kérdés, hogy mennyibe kerül, hanem hogy van-e.
2022. aug. 18. 13:33
 7/16 A kérdező kommentje:
#5 Igen, ez a kérdés. Mi köze az ELMŰ-nek a támogatáshoz? Anyagot építtetek eb a házba fizetett szakemberrel. A beruházás szemmel látható és ellenőrizhető. Miért gond, ha a csatlakozó rendszerek (ELMŰ) miatt csak később használom? (más passzív dologra ? burkolásra, tetőcserére is felvehetném a pénzt). Egy monopól cég lustasága miért akadály nekem?
2022. aug. 18. 13:37
 8/16 A kérdező kommentje:
Kinél, hol lehetne ezt megérdeklődni?
2022. aug. 18. 13:40
 9/16 anonim ***** válasza:
Visszatápláló rendszer esetében, hogyha áramszünet van, akkor annál is áramszünet van, akinél van napelem és az éppen termel!
2022. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9 Hogy mi van? Ez komoly?
2022. aug. 18. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!