Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszigetelés szempontjából...

Hőszigetelés szempontjából megéri felújíttatni a régi faablakokat (szilikonos szigetelés és üveg cseréje hőszigeteltre)?

Figyelt kérdés
Nagy a ház, sok az ablak, az egekben lesz a gázszámlánk, próbálunk szigetelni, amit lehet, de az ablakok cseréje az ára miatt sajnos idén már felejtős. Vannak cégek, amik kifejezetten faablakok felújítására szakosodtak. Van itt olyan, aki már csináltatott ilyesmit? Hatékonyabb lett tőle a fűtés? Mert az oké, hogy negyedébe kerül, mint az új ablak, de ha semmit nem ér, akkor csak pénzkidobás lenne.
2022. aug. 23. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az üvegnek nagyobb a felülete mint a tok+szárnynak, így annak a szigetelése nem elhanyagolható-főleg ha 20éves, 2es üvegezésű, gáztöltés nélküli szerkezetről beszélünk. Ideális egy 3as üvegezés lenne, egy kisebb távtartós szerkezet talán még működne is pl 4-10-4-10-4 argonnal töltve (kripton nagyon drága lenne). Persze egy normális gumitömítés sem árt, mert hiába a jó üveg, ha befúj a szél a réseken. Ha normális áron és minőségben meg tudják csinálni akkor megéri. (érdekesség, egy átlagos ház fűtési energia veszteségének 30%-a az nyílászárókon keresztül történik)
2022. aug. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hívtam pár céget, egy hármas ablak rendbetétele kb. 100 ezer forint. Nekem ez nagyon megérné, mert a csere meg majdnem 400 ezer lenne. A felújításban benne van, hogy nútot vájnak a keretbe és szilikongumit húznak bele, meg valami plusz keretszerűséggel beletesznek a régi helyett 3 rétegű, low-e bevonatú üveget. Kérdés, hogy ez így elég-e ahhoz, hogy érdemben kevesebb legyen a fűtésszámla.
2022. aug. 23. 11:55
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja meg ellenőrzik, szükség esetén cserélik/javítják a zárakat, valami pászítást vagy mit is csinálnak.
2022. aug. 23. 11:56
 4/17 anonim ***** válasza:
Igazából a legegyszerűbb egy hőtechnikai számítás lenne az épületre, a régi és új nyílászárókkal, így lehetne látni a várható fűtési energiaszükséglet csökkenést, ebből pedig, hogy megtérül-e a -- x 100.000Ft. Van szigetelés az épületen? Falakon, padláson?
2022. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Sehol nincs szigetelve, 1970-ben épült 40-es téglafallal. A padlásra akarunk még tenni az idén 15 cm kőzetgyapotot.
2022. aug. 23. 12:06
 6/17 anonim ***** válasza:

Mondani is akartam, hogy a padlás az egyik legfontosabb :) Amúgy mi Isover Domo-t tettünk, 40cm-ben, olcsóbb mint a közetgyapot, ahol járunk néha oda pedig osb+eps kombót. Ha a tetőn a cserép alatt nincs fólia, úgy érdemes egy páraáteresztő fóliát tenni a szálas szigetelés tetejére.

Az ablakokkal kapcsolatban pedig, mint ahogy mondtam, ha van rá keret és normális minőségben (garanciával) felújítják, akkor érdemes lenne belevágni míg jó idő van.

2022. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Sztem kicsit ránézel a neten, megtalálod, hogy a jelenlegi ablakod U ertéke mennyi. Az új üveget gondolom megadták az árajánlatba. Ezzel mindenképpen tudsz kalkulálni. A légtömörre tétel szintén hőt tart meg.

Viszont ilyenkor lesz leggyorsabban penészes valami, mert megnő a páratartalom, és kicsapódik a hideg részen.

Ehhez nézz egy harmatpont táblázatot, vegyél egy páramérőt. Szellőztetni lehet.

2022. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A páratartalmat nem bánnám, mert fűtésszezonban rettenetesen száraz mindig a levegő. Elég nagy a belmagasság, nagy a tér, nem gyűlik könnyen össze a pára. Szellőztetni amúgy is rendszeresen szoktunk. De rá akarok kérdezni arra is, hogy az ilyen feljavított ablakokra is lehet-e tenni légbevezetőt. Ha a szobákra nem is, a konyhára valószínűleg kötelező is lesz valami a gázos főzőlap miatt.
2022. aug. 23. 12:40
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha nem lépi túl a teljesítményt, nem kell. De légbevezetővel úgy kalkulálj mindig, hogy a légáramlathoz 2 nyílás kell mindig, különben nem mozdul a levegő.
2022. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az a kérdés hogy az ablakok most hogyan működnek, jól záródnak-e, vagy már most is ócska.

Én csak akkor foglalkoznék a felújítással, ha tökéletes állapotban vannak.

2022. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!