Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszigetelés szempontjából...

Hőszigetelés szempontjából megéri felújíttatni a régi faablakokat (szilikonos szigetelés és üveg cseréje hőszigeteltre)?

Figyelt kérdés
Nagy a ház, sok az ablak, az egekben lesz a gázszámlánk, próbálunk szigetelni, amit lehet, de az ablakok cseréje az ára miatt sajnos idén már felejtős. Vannak cégek, amik kifejezetten faablakok felújítására szakosodtak. Van itt olyan, aki már csináltatott ilyesmit? Hatékonyabb lett tőle a fűtés? Mert az oké, hogy negyedébe kerül, mint az új ablak, de ha semmit nem ér, akkor csak pénzkidobás lenne.
2022. aug. 23. 11:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Érezhetően nem húz egyik sem, és könnyű nyitni/csukni is. Csak hát a hőáteresztő képessége nyilván közelébe sincs a mostani szabványnak.
2022. aug. 23. 13:11
 12/17 anonim ***** válasza:

Én nem kínlódnék vele, mivel az a régi faablak nem fogja elbírni az üvegeknek a nagy súlyát. Vetemedik, leszakad stb...


A saját házamban szépen megrendeltem méretpontosan a külföldi gyárból, így az kereskedelmi lánc többszörös viszonteladóinak a kihagyásával, magam építgettem be, a céges ajánlatok töredékéért.

Nem egy agysebészet.

2022. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Azt mondjuk sosem értettem, ablakcserénél miért kell kompletten mindent kiszedni. Miért nem tudnak a régi méretével megegyező ablakszárnyakat gyártani? Ráadásul régen ezek szabványméretű ablakok voltak, azaz bőven lenne rá kereslet, nem alkalmi egyedi gyártásról lehetne csak szó.
2022. aug. 23. 17:35
 14/17 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Az enyémet itt gyártották le milliméter pontosan, emberi kéz már csak a szállításkor érinti.

[link]

2022. aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a lengyel gyárban, már okos ablakokat is gyártanak azóta.

[link]

2022. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ja, és a modern ablakba 10kg fém van, de nem baj, mert a szabvány nem számolja ezeknek a hővezetését, plusz utána szellőzőt kell csinálni, mert túl jól zár, de ez se baj, mert ezt se számolja a szabvány.


Józan paraszti ésszel felfogható, hogy a régi ablak jobb. Annyit szellőzik amennyit kell, nincs benne fém.

2022. aug. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

...és kétévente lefestheted.

Hajrá!

2022. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!