Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen vezeték szükséges?

Milyen vezeték szükséges?

Figyelt kérdés

Szükségem van egy kb. 5 méter hosszú elosztóra/hosszabbítóra.

Mivel a végére extra lapos dugvillát kell majd rakni, ezért úgy gondoltam, hogy megveszem külön a kábelt, a dugvillát és a szerelhető elosztót.

Az a kérdésem, hogy milyen kábelt kell vásárolnom?

Mert ha rákeresek, hogy elektromos kábel, kismilliót kihoz nekem.

Gondolom van valami paramétere, ami egyértelműen jelzi, hogy megfelel erre a célra.


2022. aug. 30. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit csatlakoztatsz a másik végére, azaz mekkora terhelést kell elviseljen. Beltérben MT kábelre van szükséged. Hogy abból milyen keresztmetszetűre, azt dönti el a terhelés mértéke. Az esetek többségében 3x1.5mm2 keresztmetszetű MT kábel elégséges, már csak azért is, mert az esetek többségében a dugaljakhoz sincs ennél vastagabb vezetékkel odaállva. Egy előre gyártott hosszabbító dugvillájánál "laposabb" dugvilla nincs, ha ezalatt azt érted, hogy mennyire ál el a fal síkjától csatlakoztatást követően. Annál "laposabb" csak akkor, ha nem raksz dugvillát. Kifordítod a dugaljat, és a dugaljba kötsz be egy kábelt, majd így vagy úgy, de megoldod, hogy a dugalj vissza tudjon kerülni, elférjen a kábeltől, esetleg megszűnteted a dugaljat, csak kötést csinálsz a szerelvénydobozban és ráteszel egy doboztetőt.
2022. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]

Én valami ilyesmire gondoltam.

Igazából egy éjjeli lámpa és egy motoros ágyrács csatlakozna ebbe a hosszabbítóba.

De ezzel a lapos dugvillával sem vagyok tisztában, hogy lehet-e ezt is kapni több paraméterrel, és mire kellene figyelni.

2022. aug. 30. 11:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. 5mm-el kevesebb, mint egy hagyományos (öntött) 90 fokos ha ez hiányzik, ha kell ez az 5mm, akkor érdemes megvenni és összerakni a hosszabbítót, egyébként meg jó egy gyári, erre a két eszközre simán jó az olcsó kínai (narancssárga is). Ha vásárolnál hozzá kábelt, akkor elégséges 3x0.75mm2 MT kábel is (e két fogyasztó megtáplálásához!!!)


Mire szeretnél figyelni egy dugvillánál? Két jelentős különbség van, a linkelt az 16A-al terhelhető (számodra teljesen lényegtelen, mert minimális terhelés lesz), van a másik, ami csak 10A-al terhelhető.

2022. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos annyira szűk a helyem, hogy számít az 5mm is.

És igen, azt a 16A-t néztem, de akkor rendben, ha nekem mindenképp elég.

Nagyon szépen köszönöm.

2022. aug. 30. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!