Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A téglaépítésű társasházakban...

A téglaépítésű társasházakban minden ablakcserés cég meg akarja hagyni a régi fakeretet, és azon belülre rakni az új fa vagy műanyag ablak keretét? Azaz minden régi társasházban dupla keret van, ezzel a fényt elvéve?

Figyelt kérdés

Egy régi tégla társasházban vettem egy lakást, most jutottam el oda, hogy a régi faablakot kicseréltetném új fa, vagy műanyag ablakra.

A régi ablak reménytelenül szét van rohadva, korhadt darabok törnek ki mind az ablakszárnyakból, mind a fakeret utcára eső részéből. Sajnos volt egy beázás az ablak előtt, amivel egyik lakó sem törődött, de az ablakot szépen elrohasztotta az évek alatt. Szóval cserélni kell.


Kértem néhány árajánlatot, illetve jártam is néhány ismerőnél aki ablakot cseréltetett nem régen. Minden árajánlatban és ismerősnél ugyanazt látom: A régi fakeret meghagyva, és azon belülre van téve az új fa vagy műanyag ablak kerete.


Az egyik, eléggé prémium irodával rendelkező budai ablakos cég a kérdésemre meg is mondta, hogy mindenki így csinálja, mert egyrészt így gyorsabb, másrészt senki sem akar a keretbontással és a keret helyének bejavításával törődni.


Fontos, hogy ez a régi tégla társasházakra igaz, nem a panelekre, és családi házakra.


Nekem ezzel több bajom is van. Egyrészt a lakásba bejutó fény és a kilátás legalább egy ablakkeret vastagságával csökken, másrészt a szétrohadt keret sem lesz cserélve.


Van normális cég, aki hajlandó időt rászánni a korrekt és szakszerű ablakcserére?


2022. szept. 19. 15:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kiszedték a fa keretet.


www.ablaknet.hu

2022. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nyilván akkor járható út, ha a keret rendben van. Mivel nálunk a régi faablakokat cserélték műanyagra, szóba sem jött, hogy a keret maradjon. Kicserélték azt is.
2022. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Nálunk L-tér kft csinálta.
2022. szept. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Csak a lusta ablakosok nem szedik ki.
2022. szept. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Na szüleimnél így csinàlták. Kívülről nem szembetűnő. Nade belülről valami tragikusan ronda. Meg nem gondoltam hogy így csinálják meg. 3 nagy ablakról van szó. Vásároltam gyalult deszkákat az Obi-ban és elburkoltam . Nem bírtam nèzni milyen ronda. Így már szèp lett.
2022. szept. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Melyik város?

Mi felújítottuk az ablakot (modern üveg, új zár, szükség esetén facsere), de mi szeretjük ezt a stílust és meg is tudjuk engedni.


Szomszédnál simán kibontották az egészet a manóba, tokostúl, be helyére a műanyag.


Ha Miskolci vagy szívesen megkérdezem melyik cég csinálta nekik.

Bár a Budai ablakos iroda miatt gyanítom Pesti vagy

2022. szept. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Jobb cég mindkét lehetőséget felajánlja - te választasz.

Ha marad a fakeret - olcsóbb.

2022. szept. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Számításba kell venni sajnos hogy rosszkor akarunk felújítani, mert most szeretne mindenki, a rezsidémon miatt.


A cégek pedig úgy vannak vele hogy 10 embernek szépen megcsinálni kevésbé éri meg mint 15 embernek gyorsan.


Illetve burkoló hiány is van, lehet el tud vállalni a cég 20 projektet párhuzamosan az ablakosokkal, de csak 10et a burkolókkal, vagy kirúg valakit vagy kitalál valamit. Ezt találta ki.

2022. szept. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

6#: Igen, Bp a város :)


Többiek: Az árajánlatok egy részét éppen a rezsiváltozás előtt 1-2 nappal kaptam meg, már akkor is bent akarták hagyni a keretet.

Az eltelt időben kértem még ajánlatot, ugyanez a szitu, illetve megnéztem egy-két ilyen trehány munkát ismerősöknél.

2022. szept. 19. 22:52
 10/23 anonim ***** válasza:
64%

38-ban épült lakásban lesznek cserélve az ablakok.


Fel sem merült ez a dolog. Szerintem, nagyon igénytelen.

2022. szept. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!