Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 2 szobas lakas teljes...

Egy 2 szobas lakas teljes felujitasa (general kivitelezessel) sacc per kb mennyibe faj most?

Figyelt kérdés

- Villamos halozat bovitese + kabelek athuzasa;

- Futesi rendszer atalakitasa gazosrol (konvektorosrol) villanyra;

- Furdo es WC teljes rekonstrukcio (vizvezetekeles, burkolas, kad/wc/csaptelep berakas)



2022. okt. 21. 07:58
 1/10 A kérdező kommentje:
A lakas 52m^2
2022. okt. 21. 07:59
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
10 millió cca.
2022. okt. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Terveztetni kell, mvm-nél engedélyeztetni, az se két fillér, és akkor még neki sem vágtág a munkának.

Az anyagár az egekben. Jo, ha annyiból megúszod.

2022. okt. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig a határ alatt maradsz, a gáznál csak a klíma olcsóbb.
2022. okt. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon függ az anyagoktól is, amit beépítesz, pl csempe, szaniterek, stb mennyire luxus. Festés vagy tapéta lesz, és ha tapéta, milyen, a minőségi nehéztapéta nagyon drága. Sajnos az egyik válaszoló a 10 millióval nem lőtt mellé, de ha nagyon odafigyelve, alaposan megtervezve, stb csináltatok, figyeled az akciókat, stb, akkor ki jöhet 8-ból is talán. A mestereken nem érdemes spórolni, legyen ismerősei referenciával rendelkező, hozzáértő, megbízható.

Összehasonlításként: nekem egy szobában (20nm), most nyáron a laminált padló cseréje, festés (egyszerű, fehérrel átfestés), mázolás (2 ajtó) munkadíj, festék, plusz a laminált padló anyagára kB 700 ezer volt.

2022. okt. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

5.


Akkor téged jól átnyomtak a palánkon.

😂😂😂😂😂😂

Meg az összes itteni hozzászólót.



Elmondom kb mi a reális.

Villanyszerelés kb 1 Milla, mindennel együtt, de ha valaki szerint több, akkor várom a tételes árajánlatot, ahol leírja, hogy mi mennyibe kerül egy 2 szobás lakáson.

A fűtés az megoldható 2 db klímával, ami kb megint 1 Milla.

A fürdő+wc megint kb 2 Milla, szal nagyon max 5-ből ki tudod hozni.

Természetesen itt is várom, hogy valaki majd jól megmagyarázza egy tételes árajánlattal.

Addig ne is fárasszatok.

2022. okt. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Jah bocs, ha esetleg igényel H tarifát, akkor lehet hogy több a villanyszerelés, mert a klíma mellé kellene.
2022. okt. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
6.# 5 voltam. Nekem van tételes ajánlatom, elszámolás is, amit nyilván nem fogok feltöltögetni ide, de a 700 ezer anyaggal együtt volt, ja és áfával, nekem lakástakarék miatt kellett a számla. Persze sógor fusiban biztos olcsóbban megcsinálná neked, meg olyan is lenne, de nekem pl csak a laminált parketta anyagköltsége 200 ezer fölött volt, ebben benne van szegély, burkolatváltók, lépésálló, házhoz szállítás, stb. Illetve a munkadíjban a bontás, régi laminált elszállítása. A mázolás meg nem egy olcsó dolog. Ja, volt olcsóbb ajánlatom is, a mester Szolnok külterületéről hozott volna erőforrást, de igen, kifizettem inkább valamivel többet egy tényleg megbízható, pontos vállalkozónak, nekem megérte, hogy akkor jött, amikor mondta, akkor fejezte be, amikor mondta (4 nap volt!), korrekt munkát kaptam. Nem érzem magam átvágva, mert megfizettem a minőséget, persze kinek mi a fontos, ócsóért be lehet építeni a xart is a lakásba orkokkal, biztos, nekem is legalább 200ezerrel olcsóbb lett volna, de legalább 15 évig ezt fogom nézni, szóval nekem ennyi felárat megtért.
2022. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

A gazt terveztetni kell plusz le is szedetni … azt se ingyen csináljak uj ajtók, ablakok, kapcsolok, lámpák, vezetékek … szépen hangzik az 5 millió de az tuti nem reális 75 nm újítunk úgy, hogy mindenre van ismerős 1,5 millióból javítjuk a sürgős dolgokat.. új radiátor uj vezetékezés uj konoktorokkal kapcsolókkal, a falakat helyre hozni, 2 szoba új laminált de ugye az alá is kell dolgozni… konyhába egy alap konyhabútor, és egy bejárati ajtó. Ami NEM fér bele fürdő wc felújítása ablak csere a két szobán kívül a maradék padló cseréje ez marad jövőre. Azt is magunknak fogjuk megcsinálni de még így is legalább 3-4 milliót számolok mostani árakkal, arra hogy olyan legyen ahogy azt megálmodtuk.

A kérdező meg nem is maga szeretné csinálni erre még jön a munkadíj plusz kivitelező…

2022. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

#5 Ügyes vagy össze számoltad a fő dolgokat, és örülsz hogy 5 millióból kész vagy, közben meg nézegetheted a kábeleket meg védőcsöveket mert hogy a villanyszerelő nem fogja újra glettelni, festeni a lakást, rögtön rádobsz +1 milliót mire az is kész ha igényesen csináltatod.


Mivel teljes felújításról beszélt, ezért padló, konyha. Csak a konyhabútor 1-2 millió. Ajtóknak ha nem a legszarabb OBI-s akkor 120-150 darabja + beépítés.


Ha ablakot is cserélni kell 1-2 millió + kőműves javítások. Ha padló alatt ki kell egyenlíteni az önmagában egy jelentős összeg.


És hát generálkivitelező aki mindenre rátesz egy 15-30%-ot.

2022. okt. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!