Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ilyenkor [víz] mi van?

Ilyenkor [víz] mi van?

Figyelt kérdés

4 emeletes társasház.

Ennek egy helyiségébe szeretnék vizet vezettetni. Ehhez az alagsori folyosón a felszálló vezetéket elzártam és a leeresztő szelepet megnyitottam. A ház kb. 16 méter magas, a felszálló főnyomó cső azt hiszem két collos. Ebben méterenként úgy két, két és fél liter víz férhet el.

Ennek ellenére, a leengedett víz mennyisége 100 liter volt (mértem), amikor feladtam, mivel úgy tűnt, a nyomás sem csökken és még mindig jött a víz.


A kérdésem, hogy létezhet ilyen?

Boylerből folyik talán vissza ilyen sok víz, vagy honnan?


Normális válaszokat előre is köszönöm.



#víz #leeresztő szelep
2022. okt. 23. 11:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, annyi lemaradt, hogy három lépcsőház van és lépcsőházanként két felszálló. Ha ez számít.
2022. okt. 23. 11:52
 2/6 nemaRendőrség ***** válasza:
85%

A lakásodon belül szeretnél valahova csapot?

Vagy mondjuk egy kerti slagot kiépíteni a társasházi mérőóra után?

2022. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utóbbi. Pontosabban, egy alagsori helyiségbe szeretnék egy kézmosási, vízvételi lehetőséget.
2022. okt. 23. 12:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha hosszas ürítést követően sem csökken a nyomás, lehet, hogy átereszt a főelzáró szerelvény. Kívülről úgy tűnhet az elzáró kar állásából, hogy zárva van, de a szelepen/csapon belül nyitott a víz útja. Tulajdonképpen folyamatosan kapják az épület vezetékei az utánpótlást a közműhálózatból.
2022. okt. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van kialakítva, hogy csak akkor tudod leüríteni, hogyha a felső szinten is elzárod. Ha ez nincs, akkor sosem ürül le.
2022. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Négyesnek írom, hogy a vélekedése jogos, de biztos vagyok benne, hogy az elzáró szelep teljesen zár. Ha valami keveset mégis áteresztene, azt a nyomás csökkenéséből észrevenném.


Az eddigiek alapján az ötös válaszoló véleményét osztom, valószinűsítem.

Arra gondolok, hogy esetleg valahol fönt a két nyomócső össze lehet kötve, hogy a nyomás kiegyenlítődjön, vagy valami más okból.


Ilyen lehet egyébként? Hogy két nyomócsövet a felső végükön, vagy másutt összekötnek?

2022. okt. 23. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!