Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mik a gázbekötés, gázterv...

Mik a gázbekötés, gázterv várható szolgáltatói és szerelői munkadíj költségei egy társasházi lakásnál, ha a folyosón ott van a gázcsonk a lakásom előtt, de a lakásomban nincs gáz?

Figyelt kérdés

Megnéztem az MVM és az Opus oldalát is, gyönyörűen le van írva, hogy milyen folyamatok kellenek a gáz bekötéséhez, de egyik sem ír semmilyen költséget.


Tegyük fel, hogy első körben csak egy gáztűzhelyet szeretnék.


Azaz amit szeretnék, hogy rácsatlakozhassak a hálózatra, legyen gázórám, vezessék be a gázt a lakásomba, és kösse rá a szerelő a gázt a gáztűzhelyre.


Mik a várható szolgáltatói, gázterv, szerelői költségek összesen?


2022. nov. 26. 21:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
gáz terv asszem 150 volt, a bekötés meg 450 ezer volt a kazánig és a tűzhelyig tavaly.
2022. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 800 ezer volt és a lakáson belül nem is csináltak semmit mert csak a csonktól az óráig kellett cserélni kb 10 méter csövet. Igaz két óránk van, nem tudom ez mennyit számít. Akárhogyis, iszonyat drága ahhoz képest hogy mennyi a tényleges munka.
2022. nov. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Jó drága szerelővel dolgoztattok.

Nekem tavaly az órától a cirkóig lett kicserélve kb 4 méter gázcsö, kb 140 ezer Ft volt anyaggal, tervvel együtt.(rézcső)

Egy gázterv kb 40-50 ezer.

2022. nov. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Családi háznál csak tűzhelyre nem adnak ki engedélyt, kell mellé kazán is. Lakásnál nem tudom.

kell egy gázterv 50-100000

22 mmes réz cső folyómétere ~4000 ft körül van + idomok, csőbilincsek. Munkadíj kb anyagköltséggel megegyezik.

Ingyenes:

Ha kész a csövezés, következik a rendszer átadása a szolgáltatónak.

Ezután ismét bemész a szolgáltatóhoz szerződést kötni, és 90 munkanapon belül felteszik a gázórát.

2022. nov. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem, a lakás ajtajáig a gázcsövet a szolgáltató költségére hozzák el, ha a folyosón már van gázcsonk?


Úgy értelmeztem, hogy az átadáskor felteszik a gázórát, a gázóra előtti rész a lakás ajtaján kívül a gázszolgáltató költsége, és az én költségem csak a gázóra utántól keletkezik. Jól gondolom?


Amit esetleg a szolgáltató felszámolhat, az a kiszállás és a bekapcsolás díja, amikor felteszik a gázórát. (MVM Főgáz, Budapest belvárosi kerületről van szó).

2022. nov. 27. 10:58
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ha jól értem, a lakás ajtajáig a gázcsövet a szolgáltató költségére hozzák el, ha a folyosón már van gázcsonk?"


Biztos, hogy te fogod fizetni! A gáz szolgáltató díjmentesen csak a telekre áll a be a csonkkal önköltségen.


"Úgy értelmeztem, hogy az átadáskor felteszik a gázórát, a gázóra előtti rész a lakás ajtaján kívül a gázszolgáltató költsége, és az én költségem csak a gázóra utántól keletkezik. Jól gondolom?"


Miután a gázszerelő megcsinálta a csövezést, leadja a pípírokat a szolgáltatónál. Majd sok nap, vagy hét múlva vissza jön a szerelő a szolgáltató emberével és közösen csinálnak egy nyomáspróbát, átnézi a te esetben a tűzhely bekötését. Ha mindent rendben talál, ad egy sárga és egy fehér papírt, amiért nem kell fizetned.

Ezzel a 2 papírral bemész a szolgáltatóhoz és gázellátásra vonatkozó szerződést köttök, ez szintén díjmentes.

A gáz szolgáltató embere kb 3 hónapon belül érkezik és felszereli a gáz órát. Ez szintén díj mentes.

2022. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi #6, ez nagyon hasznos volt!


Még egy utolsó kérdés.

Tegnap adtam be a földgáz energia igénylést az MVM-nél.

Elvileg erre küldenek egy ajánlatot. Ez az ajánlat mit fog tartalmazni?

Gondolom ez egy árajánlat lesz, tele költségekkel.

Ez az ajánlat tartalmazni fogja a gázcső elhozásának költségét az ajtóig?

2022. nov. 27. 11:42
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

"Ez az ajánlat tartalmazni fogja a gázcső elhozásának költségét az ajtóig?"

EZT TE FIZETED!!!!

2022. nov. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy én fizetem, nem kell nagybetűkkel írni :D


De mivel ez egy AJÁNLAT, azaz fizetnem kell a végén, ez egy olyan árajánlat, ami tartalmazni fogja a gázcső elhozásának költségét az ajtóig?


Biztos láttál már árajánlatot. Pl. autószerelésről.

Van benne munkadíj, olajszűrő, olajcsere. És minő csoda, a végén AZT IS ÉN FIZETEM. :D Érted?

2022. nov. 27. 11:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező! Te felhoztad a gk szerelőt! Őrülj, ha órákon, napokon belül elkészül a gk.

Árajánlat? több változata van. A legújabb a napi árajánlat. Maga az " árajánlatot" értelmezzed előbb.

Végül hány hetet hónapot fogsz várni, az majd meglátod, és rá jössz az árajánlat szó fogalmáról!!

2022. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!