Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen típusú (gyártmányú) és...

Milyen típusú (gyártmányú) és teljesítményű kondenzációs gázkazánt javasoltok felújításhoz?

Figyelt kérdés
Közel 100 m2-es kertes házban lakom. A hőleadás radiátorokon keresztül történik. A kazánom kb. 25-30 éves, mely a szerelő szerint néhány éven belül javíthatatlanná válik. A típus kiválasztásánál nem akarok egyedül a szerelő javaslatára támaszkodni. Minden jó javaslatot szívesen fogadok!

2022. dec. 7. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor terveztesd meg egy épületgépésszel!


Látatlanban nehéz tanácsot adni.

2022. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Épületgépész felmeri a ház energia szükségletet)veszteséget. Ez alapján, és az előremenő/visszaterő vízhőfokot kiszámolja, szükség szerint radiátor kiegészítést megtervezi, hogy a kondenzációs kazán takarékosan üzemeljen.
2022. dec. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Ehhez 1 nagy tapasztalattal rendelkező gáz,fűtés szerelő kell,aki adott esetben a munkát is elvégzi.A a tapasztalat többet ér,mit az asztal melletti számolgatások.Ezek az épületgépészek hol találkoznak gázkazánok javításával,szelésével. Vannak olyanok amelyek csak fűtenek,használati meleg vízet nem adnak.Ez is főszempont.Mindenki más kazán típust istenit.

Azért fontos itt megnézni milyen a szervízelési,alkatrész ellátottsági lehetőség.Gagyit az olcsósága miatt nem érdemes venni.DE túl fullosat sem.mert az sem lesz kihasználva,de híba lehetősége is sokkal több.

Nálam a közeljövőben cserélik le az Arikszon kazánt,mert javitása már gazdaságtalan.Kb 10 éves .A szerelő vagy 4 márkát ajánlott amiből választhatok.Ő az Immergás márkát ajánlotta.Mivel van ilyen márka családban,és 6 éve probléma mentes,ezt választottam .

2022. dec. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Majd a fűtés szerelő de ha terv kell a tervező meghatározza mekkora kell. Nekem 116 M2 szigeteletlen házra 24kw-osat mondott. Aztán kiválasztottak a SaunierDuval Semiatek Condens 24 kazánt. Ez kombi meleg vizet is csinál . Érdemes kombit venni mert ha most nem akkor később szükség lehet rá. Ez egy olcsóbb típus de nincs vele baj . 4 éve használom.
2022. dec. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam baxi kondenzációs megy 14 éve. Hibátlan. 4-5 évente karbantartatom.


24 KW-os, nem írok típust, mert már csak újabbak vannak.

120 m2-t befűt padlófűtéssel. Magas hőmérsékleten üzemeltetem, radiátorra lehetne kötni. A padlófűtés hőfoka hőcserélővel állítható.

2022. dec. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 puritan ***** válasza:

Írd már meg légy szíves, hogy milyen a régi kazán, amit le kellene cserélni!

Én manapság gázkazánra nem költenék túl sok pénzt, még annak ellenére sem, hogy rezsicsökkentett gázzal lehet egyelőre a legolcsóbban fűteni.


Inkább abban gondolkoznék, hogy a régi kazán marad, és mellé kellene valamilyen alternatív fűtési módszert kiépíteni. Több lábon állás elve szerint.

2022. dec. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok jó,és hasznos tanácsot adtam.Ennél jobbat bővebbet senki sem írt.

Most minden válaszolónak fogjam meg a piros kezét .

3 voltam.

2022. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!