Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kondenzációs kazánhoz mekkora...

Kondenzációs kazánhoz mekkora teljesítményű radiátor szükséges?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk egy új építésű épületbe, ahol egy kicsit fázunk a hálószobánkban. Attól félünk, hogy alul lett méretezve a radiátor, illetve annak teljesítménye. Mi a szabályos számítási mód, a net-en több is van, de szeretnék bejelentkezni a kivetelzőnél, hogy orvosolja a hiányosságokat. 14nm-es szoba, terasz+sima ablak, két külső fal és jelenleg egy 22k 90x60-as radiátor van fent.

2017. dec. 19. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keríts egy épületgépész mérnököt. Az kiszámolja és hivatalosan alá is írja. Vagy keresd meg az épület tervezőjét, műszaki ellenőrét, hogy mi volt betervezve. De lehet, hogy csak nincs beszabályozva a rendszer...
2017. dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Át kellene nézetni egy fűtésszerelővel, mert nem biztos hogy a radiátor méretével van baj.


A termosztátot a leghidegebb helységbe kell tenni, a többi radiátort meg a torló szelepekkel beállítani, vagy thermo szelepekkel, ha van.

2017. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A termosztát - most már a leghidegebb helyen van - a radiátorokat 3szor légtelenítettük, a padlófűtés szelepeit kitisztítottuk.
2017. dec. 20. 09:11
 4/7 kovpet ***** válasza:

A légtelenítés és a beszabályozás két különböző dolog.

De ha hideg van a szobában, akkor mindegy, hogy jól vagy rosszul méretezték-e amúgy, vagy rosszul szabályozták be vagy akármi, akkor is javítania kell a kivitelezőnek, mert hideg van a szobában és ti meg meleget akartok és a fűtés erre való.

2017. dec. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most hogy a leghidegebb helyen van a termosztát akkor abban a helységben annyi fok lesz amit beállítottatok, mert addig nem áll le a kazán. A többi helységben nyilván melegebb (hisz nem véletlen ez lett a leghidegebb), ott meg a radiátorokon a thermo szelepekkel lehet megfogni, hogy ne legyen melegebb a kívántnál, vagy ha nincs thermosztatikus szelep a radiátorokon akkor a torló szelepekkel.


Aztán nem kizárt, hogy alul lett méretezve, de szerintem egy kis finomhangolás mindig kell amire beáll az igényeknek megfelelően.


Mondjuk én nem vagyok fűtés szerelő, de azért a saját házamban csak képbe helyeztem magam mégis mi van a fűtéssel.

2017. dec. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Letudod irni, hogy mekkora feluleten van padlofutes es ott mekkora a helyiseg terulete+belmagassaga valamint azt,hogy a radiatoroknal mennyi a nm+belmagassag? Aztan azt, hogy ha lathato akkor milyen atmerojuek a gerincvezetekek. A padlofutes osztogyujtonel egyertelme a dolog. A radiatornal ha padliban fut akkor nem. Majd vegul azt, hogy milyen tipusu a keringeto szivattyu. Es ha mar ott vagy a tipust felirni akkor az elolapon van egy kis harom allasu kapcsolo. Azt tekerd a 3as allasba ha nem azon volt es nezd meg ugy is. Egyebkent a DK 600x900 2kW ot tud leadni ami 14nm hez elegendo lehet. Bar latatlanba nehez ezt megmondani. Ha meg padlofutes is van ott akkor plane. A kazan teljesitmenye is erdekelne. Es ha arra jarsz akkor nezd mar meg, hogy a kevero szelepek milyen allasban vannak uzem kozben. A padlo agak kevero utan 40 fok korul lehetnek ilyen kulso homerseklet eseten. A radiator agak pedig 60-70 fok korul. Ha mar itt sincs meg a kivant homerseklet a legelejen akkor vezerles vagy kazan kornyeken van a hiba. Ebben az esetben az elejen leirtak nem is kellenek. Azzal csak kb ra becsulni akartam volna hoigenyt es megnezni eleg e a futesi teljesitmeny.
2017. dec. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsanat. Most nezem hogy tarsashaz. Akkor valami homerot kellene keresned amivel a bemeno es komeno ag homersekletet tudod lemerni. Van a lakas ajtajan kivul egy kis szekreny. Valoszinuleg ott ahol a vizorak is vannak. Ott kellene meregetni homersekletet. Valahol kevero szelep is kell hogy legyen a padlofutes miatt hacsaknem az teljesen kulon agon nem jon. Azt is valahogy le kellene merni homersekletre a leheto legkorabbi ponton. Gondolom van oszto gyujto neki a lakason belul. Ha nincs korabbi lehetoseg akkor ott. Ha a radiator el lenne meretezve akkor azt erezned hogy hiaba meleg /60-70 fok/ megis huvos van a szobaban. Gondolom kozponti kazan van. Ott van szerintem lejebb veve a teljesitmeny. Ilyen helyen automata kulso homerseklet szerinti eloremeno homerseklet van ami futesi gorbe alapjan megy. Azt lehet meg befolyasolni ha valamiert rosszul mukodik. Egy korrekcios erteket lehet hozza adni. Szerintem nem nalatok van a hiba hanem a kazan kornyeken.
2017. dec. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!