Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújítanám a tetőri kis...

Gungasam kérdése:

Felújítanám a tetőri kis fürdőszobát, ehhez fel kellett szednem cirka 15-20 éves vékonx leragasztott linóleum burkolatot. Csempére volt ragasztva. Nos a kérdés, hogy a ragasztót milyen mértékben szükséges eltávolítani?

Figyelt kérdés
A ragasztó sok helyen teljesen kiszáradt lemezesen könnyen feljön. De nagyon nagy felületen frissnek látszik, nyúlós , rugalmas, jól tapada csempére.A ragasztó alatt többhelyen mintha valami más szürke masszát kentek volna a csempére amiről azt gondolom, hogy tapadóhíd vagy ilyesmi.Kétségeim vannak afelől, hogy mennyire szükséges ezt teljesen eltávolítani.
2022. dec. 7. 17:24
 1/5 A kérdező kommentje:
hiba : tetőtéri
2022. dec. 7. 17:25
 2/5 A kérdező kommentje:

20x25cm-es csempével burkolnám a padlót.Kérdés, hogy a

csemperagasztó alatt mennyire zavaró a ragadós ragasztó. A linó alatti csempe nem fényes, hihetetlenül matt, mintha felcsiszolták volna. Cirka 6x12cm apró csempékkel van kirakva.

2022. dec. 7. 17:44
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nyilván fel kellene szedni az egészet. Hát vagy 20 éve csináltam ilyet kb felét tudtam felszedni. Nem úgy hogy a konyha felében hanem kb minden lap alatt amit leragasztottam fele terület tiszta fele ragasztós volt. Azóta is jól bírja. Stabil.
2022. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a reménykeltő, bíztató választ!
2022. dec. 9. 11:21
 5/5 A kérdező kommentje:
A csemperagasztó nekünk a legkönnyebben a WD-40 aeroszollal jött fel. Úgy, hogy egy erre szolgáló nagyon masszív spatulya szerű, éles eszközzel "hámoztuk" a spray használatát követően. Egyszerre csak egy-két tenyérnyi területet kezelve.
2022. dec. 31. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!