Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az Afrikai (Fokföldi) ibolya...

Az Afrikai (Fokföldi) ibolya elvirágozásakor szükséges annak szárát eltávolítanom, vagy nem muszáj?

Figyelt kérdés

2019. aug. 23. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell, elszárad magától
2019. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vonatkozik minden virágzó növényre, hogy elvirágzás után ajánlatos az elhervadt virágokat eltávolítani.

Egyszerű a magyarázat:

A növény, azzal, hogy virágot hozott, teljesítette a létfenntartási kötelességét és várja a mag beérését. Ha a virág eltávolításával ebben megakadályozzuk, akkor új erőre kap és ismét virágozni fog.

Ez akkor is fennáll, ha külön hím- és nőnemű virágai vannak. Én így tanultam biológiából és ezt így is tapasztalom.

2019. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ibolya nem szokott magot érlelni, simán leszáradnak a virágok. Azért érdemes leszedni, hogy ne csúfítsák a növényt. Én mondjuk meg szoktam várni, hogy elszáradjanak, mert olyankor könnyű egy rövid, erős rántással kitépni őket. Közben nem árt tartani a növényt, mert ha nem elég hirtelen a rántás, akkor a tövet is eltörhetjük, ha nincs szerencsénk...
2019. aug. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!