Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Normális, hogy panel lakás...

Normális, hogy panel lakás utcára néző falai olyan hidegek, mint ha szabad ég alatt lenne?

Figyelt kérdés

Konyhában a fali csempe jég hideg. Szobákban a festett fal szintúgy. Soha nem tapasztaltam még ilyet korábban, pedig voltam már pár panelben. Oké, hűvös volt a fal, de azért ennyire nem, és mínusz fok sincs kint.

Szerintetek mit lehetne ezzel kezdeni? Nyilván kívülről nem tudom leszigetelni a lakást, a képviselő pedig nem foglalkozik a szigeteléssel, de belülről meg durva, hogy még a csempézés is édeskevés. A radiátorok forrók, de nem tudják legyűrni a falakból áradó hideget.



2023. jan. 31. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk is ez a gond a ház szélén lakóknál.Szigetelés elutasítva a lakók által.

Ha saját lakás, meggondolandó

Egy lakó ezt írta:

"Mi szigetelő paneleket vásároltunk amit belső szigetelésre fejlesztettek ki, simán fel kellett ragasztani a falra, házilag kivitelezhető. Érezhetően melegebb a szoba és nincs penész. Tapétázottak, átfesthetők. Kb. 1 cm vastag. Nálunk évek óta megvan, ajánlom, megéri az árát."

2023. jan. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1!

Mi is szélső lakás vagyunk (3. emelet) és a lakásszövetkezet nagy ívben tesz a panaszunkra.

Ha tudsz valami konkrét és hasznos tanácsot, megköszönöm.

2023. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért lenne elég a csempézés?


Ha nem hőszigetelik a házat, akkor nincs más megoldás.

2023. febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1: igen, sajnos itt is ilyen probléma van (általánosságban az országban is), hogy az emberek benyelnek dolgokat, ahelyett, hogy kiharcolnák maguknak azt, amiért fizetnek. Szar a méregdrága távfűtés az egész lépcsőházban, de mint kiderült, ez egyedül engem zavart annyira, hogy be is jelentsem. Nevetséges...

Most festettem ki a teljes lakást, nem vagyok hajlandó saját magamnak belülről hőszigetelni, meg szakembernek százezreket fizetni, hogy ki is nézzen valahogy, amikor alap lenne, hogy ezeket az 50 éves panel szarokat kívülről lefedjék.

2023. febr. 3. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

O.K. Kérdező, most jól megmondtad a magadét, de ettől még minden marad a régiben! :(

Mi pl. megpróbáltunk tenni ellene, de a lakszöv. elzárkózott.

15 lakásból 11 igényelné, de magánemberekként egy 45 éves panelt kívűlről beburkoltatni lehetetlen.

Igy bezárult a kör, szóval csak az egyedi, belső szigetelés tűnik járhatónak.

(legszélső lakás, 3.emelet)

2023. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nálunk volt a városban panelprogram, sőt a mellettünk lévő háznál meg is csinálták, ami külső szigetelést és nyílászáró cserét takart. Csak épp olyan feltételei voltak, hogy ha valaki nem fizet, akkor a többi lakónak kell helyette kifizetni, és majd utólag, polgári peres úton behajtják.

Nem ment bele mindenki, így nálunk sem lett megcsinálva. De semmiképp sem magánemberként kell ezzel foglalkozni, hanem a szövetkezet dolga lenne. Csak azok is jobban szeretnek lopni, mint a problémákat kezelni a súlyos közköltségekért.

Egyelőre még nem találtam a környéken megfelelő társasházkezelőt, de rajta vagyok az ügyön, és ha igény van rá, elég a tulajdonosok 1/10-ének aláírása, majd az ilyen célból összehívott közgyűlésen résztvevők 51%-nak szavazata a leváltáshoz.

2023. febr. 3. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!