Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagyon hangos a szomszéd...

Nagyon hangos a szomszéd csapja. Csapbetét csere segíthet?

Figyelt kérdés

Felújítjáskor a mi hálószobánk falának a másik oldalára tették a mosdókagylót és olyan hangos a csap, amikor megnyitják, hogy mindig felébredünk rá.

A szomszéd nagyon nem együttműködő, arra sem hajlandó, hogy kicseréljuk neki az egész csaptelepjét egy jobb minőségűre, kizárólag a betét cserére hajlandó, azt is csak úgy, hogy mi fizetjük.


- csapbetét csere valóban segíthet? (egykaros baliv csaptelep 35mm-es betéttel)

- tudok olyan típust ami esetleg jobb minőségű és halkabb lehet?

- bónusz kérdés: semmi nem védi a mi lakásunkat, a szomszéd tényleg bármit megtehet? Jogi úton mit lehet elérni?



#hangos csap
2023. febr. 1. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Az nem jogi téma, ha egy csap hangos (mit értesz ez alatt, zúg, kattog vagy micsoda?), emaitt senkit nem büntetnek meg.
2023. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hangosan zúg/súg amikor folyik a víz. Akkor a leghangosabb ha a hideg+meleg folyik vegyesen. (egykaros csap közepen megnyitva)
2023. febr. 1. 10:45
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Rendezd át a hálószobát, kerüljön az ágy a másik falra.


Nálunk is ugyanez van (csapnyitást, fürdést, mosógép beindítását, mindent hallok ágyban fekve, amihez víz kell), de eszembe nem jutna emiatt a szomszédot vegzálni. Az, hogy a vizesblokkot használja, az egy teljesen normális hétköznapi tevékenység, az meg bizony a társasházak velejárója, hogy ez valamilyen szinten áthallatszik.

Ha ő rendszeresen az éjszaka közepén fürdene, és emiatt hallanád a zúgást, akkor jogosan szólnál, hogy ne akkor. De hogy a csapot se nyithassa meg, az már egy picit durva, bocsi.

Mit akarsz ezzel jogilag kezdeni? Feljelented, hogy hangosan folyik a víz? Ugye te is érzed, hogy ez nem túl reális?

2023. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem csapbetét csere (azt sem tudom mi az, a mai világban nem szokás ilyesmi) nem segít, a komplett csaptelep csere valamennyit segít, de úgy is fogjátok hallani, viszont nem annyira hangosan.

Nekünk még a wc mosdóban van egy gagyi ezeréves kínai csaptelep, de nem cserélem, amíg el nem romlik, az ilyen veszett hangos. Az sem mindegy, hogy nem feszül-e a flexibilis cső, mert nálunk az is hangosította. Meg volt törve egy helyen a cső, amióta az meg lett igazítva, halkabb lett, de egyértelműen a csaptelep hibája (nálunk) a zúgás.

2023. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Bizony ez is zavaró lehet.Szakembert kell hívni a hiba elháritására .

Ha van közös képviselő őt is be kell vonni a probléma megoldásába .

2023. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Én simán megvenném a csapbetétet, örülnék ha ezzel megoldódna a bennünket zavaró zaj.

Tudom, nem a Te feladatod/költséged lenne, de a saját békéd, és a valamennyire elviselhető jószomszédi viszony érdekében, tedd meg.

Amit tehetsz: szólsz a közös képviselőnek, aki vélhetőleg biztat arra,hogy Ti beszéljétek meg. Ha mégis aktívabb, felhívja a szomszédot, közli Vele a Te panaszodat, és kéri,hogy tegyen már meg mindent amit tud az ügy érdekében.


Súlyosabb szomszéd okozta, megegyezésre nem jutó esetekben,birtokvédelmet lehet kérni az illetékes jegyzőtől/hatóságtól.Ezt a bejelentést alaposan alá kell támasztani bizonyítékkal,megadott határidőn belül nyújtható be. Viszont...a birtokvédelem jobbára károkozás történte esetén aktuális, itt pedig anyagi kár nem keletkezett, tehát a Ti esetetekben az egymás között, esetleg közös képviselő bevonásával, létrejövő megoldást kell keresni.

2023. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Az egy gagyi csaptelep, nem fog segíteni rajta a betét csere!

A flexibilis bekötő cső megtörése okozhat még zúgást, ezt 2 db 10 cm KB flexicsővel lehet orvosolni. Ha valahogy meggyőzitek a csap cseréről, akkor meg valószínű a vízsugár mosdóba érkezésére fogtok kelni.


Ha van a szobádban felesleges 7,5 cm, azaz a szomszéd felöli falra 50mm-es gipszkaron vázszerkezet kitömve Isover Akusto és 2 réteg Rigips Blue Acoustic karton.

[link]

[link]

A 10 cm vastag gyapot vastagsága felezhető gyárilag.

Hely függvényében minél vastagabb szigetelést teszel annál jobb lesz neked. 75 mm profil 75 mm szigeteléssel lenne ideális =10 cm, ha nincs hely akkor 50 mm rendszer, ha meg sok hely van akkor 100 mm-es rendszer ami 12,5 cm-t vesz el a szobából.

2023. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

A csapbetét csere nem fog segíteni, valószínűleg a csaptelep csere se. Ahogy fentebb említették, hangszigetelni kellene, vagy megszokjátok idővel. Szerintem 3cm-es xps sokat segítene a helyzeten de a legjobb valamilyen hangszigetelő panel lenne.

Amúgy elég alacsony az ingerküszöbötök, ha ilyenre felkeltek.

2023. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
úgy olvastam, hogy a szomszéd csaj hangos 🤣🤣🤣🤣
2023. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

", a szomszéd tényleg bármit megtehet? Jogi úton mit lehet elérni?"


Azért meghallgatnám a szomszédot is, gondolom nem véletlenül nem együttműködő. Aki egy csaptelep miatt perelni akar, az gyanús. Nekem is debilek a szomszédaim, az elején szívesen saját költséggel kicseréltem volna a csapbetétet, de miután megismertem őket elhajtanám őket a fenébe ilyen kérés miatt.

2023. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!