Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha a szomszéddal közös telekha...

Ha a szomszéddal közös telekhatáron lévő kerítést,ami az en telekemen van kb 40 cm-re a "valasztovonaltól" azt elbontja kérdezés nélkül,akkor jogosan szóvátehetem neki?

Figyelt kérdés

Pár éve csináltam lemez ketítést szomszéd felől,beton alap oszlopok stb,mert kidőlt bedőlt,nekik nem volt ra lehetőségük,igy saját döntésemre saját pénzből megcsináltam.

Mivel a házuk mezsgyén van,illetve 20cm hozzaferhetosrggel,ezert elhagytam 27 méter hosszan ,40cmt az en telkembol.

Új szomszédok lettek,azóta ujitjak kivül a hazat,most értem haza s látom kiflexeltek 10 közt a kerìtésből,szomszed nincs otthon csak a melosok.

Ok azt mondjak hogy a szomszed beleegyezett mivel a kerites az o epitesi oldala!

Nem akarom egybol elkuldeni a H F-ra,de kozel allok hozza.



2022. aug. 16. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fényképezel, domumentálsz, majd nyugodt hangnemben átmész a szomszédhoz közölni a problémát és kérni az eredeti állapot helyreállítását. Innentől dől majd el, merrefelé megy majd a sztori.
2022. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédnak is meg kellett volna veled beszélni.Azt meg kell engedni,hogy a házfalához hozzáférjenek,de utána az eredeti állapotot a szomszéd köteles vissza állítani.
2022. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
"utcáról nézve a jobboldali kerítés" a tied. Nem nyúlhat senki addig hozzá, ameddig nem adod a hozájárulásodat!
2022. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vissza kell állítsa az eredeti állapotot
2022. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy minek flexelték ki? Csak a lemezeket kellett volna lecsavarozni
2022. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Én még ma elcsíptem volna a szomszédot, és beszélgetés eredménye után helyi jegyző vagy rendőrségi feljelentés. Később vissza lehet vonni, ha úgy alakul...

Ennyi erővel holnap kiszedik az ablakaidat, mert az kell nekik??

2022. aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Neeem, hát ilyet nem lehet csinálni. Nincs ilyen, hogy a baloldali meg a jobboldali ezé vagy azé! Az épít kerítést, aki építeni akar kerítést, régóta nem kötelező a kerítés. Aki épít kerítést, az kizárólag a saját területére építheti. Mivel ez a kerítés kr.e. a szomszéd feladata lett volna felépíteni az egy dolog, de ez nem az övé! Te építetted és a Te telkeden áll, így a tiéd. Rongálás történt és birtokháborítás. Birtokháborítás történik folyamatosan mindaddig, amíg a melósok a Te telkeden tartózkodnak!

Amennyiben felújítás során szükséges a szomszédos területre lépni, úgy ahhoz engedélyt kell kérni a szomszédtól, továbbá kötelező helyreállítást végezni, ha bármiféle elkerülhetetlen rongálás, roncsolódás történik a területen, ebbe nem csak az építmények értendőek bele, így nem csak a kerítés, hanem a növényzet is! Azaz ha összeb.sszák a füvet, akkor kötelező füvesítenie a munka befejezte után!

Megmondod a szomszédnak, hogy ilyen nincs, két dolog történhet vagy most azonnal aláír egy szerződést amiben le van írva, hogy visszaállítja az előző állapotokat vagy ha nem írja alá, akkor feljelentést teszel!

2022. aug. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Beszéltél a szomszéddal?
2022. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tanácsot! Beszéltem velük. Sokra nem haladtam. Azt megtudtam,hogy a lindabot oszloppal egyutt azert vágták ki hogy jobban elférjenek.. hogy miért górták egymásra azt nem derítettem ki. Fél éve laknak itt ,nem tudták,hogy én csináltattam kerítést,de megjegyezték nekik nem tetszett.. a fehér hátoldala néz feléjük,felém a famintás.. mondtam fizessék ki vagy hasonlo ertekben vmit kompenzáljanak. Elvileg autobeállót utcan kerék távon lebetonozzák nekem cserében..

A kerítéstvisszacsinálják.. de a munkásokkal nem tok mit tenni. Ott vannak. De nincsen baj,mmég megvan az udvar.

2022. aug. 23. 20:11
 10/11 anonim ***** válasza:
“ nem tudták,hogy én csináltattam kerítést” az az apróság se tünt fel nekik, hogy nem az ő telkükön van?
2022. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!