Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakik valaki közületek panelba...

Lakik valaki közületek panelban? Ha igen, előfordult olyan, hogy sokáig újítottak fel a szomszédban egy lakast?

Figyelt kérdés

Hogy bírtátok elviselni az állandó zajt?

Mi is panelban lakunk, és fél éve állandóan csak a dörömbölést, fúrást kell hallgatni...


2023. febr. 22. 20:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Lakást*
2023. febr. 22. 20:02
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy megkerdeztuk a szomszéd építési vállalkozójat, hogy meddig tart még.
2023. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Még középiskolás voltam amikor egy új lakó az alattunk levő lakást hónapokig alakítgatta. Annyit fúrtak, véstek, hogy biztosak voltunk benne, hogy még a panelfalakat is ártrakták. Totál ki voltunk rajta akadva mit lehet ennyi ideig csinálni ilyen zajjal.

Aztán sok évvel később, szintén panelben már saját lakásban nekünk kellett polcokhoz fúrni a falat. Előre szóltunk a szomszédoknak róla (kiírtuk a bejárathoz), hogy ne legyen miatta harag, sejtettük, hogy a panelfal fúrása nagyon hangos lesz.

Na most a párom 4 azaz 4 darab lyukat fúrt a falba a saját fúrónkkal, ami érthető módon nem ipari fúró volt, nem olyan amit egy szakember használna. Ez tartott közel 3 és fél órába, annyira sz@r volt a panel falát fúrni.

Akkor jöttem rá, hogy régen a szomszéd csupán hasonlóan járt, a saját egyszerű szerszámaival próbálta megoldani és emiatt volt neki lassú és nagyon sokáig hangos meló.

Kérdező, beszéljetek a szomszéddal és vegyétek rá, hogy korlátozza a munkát előre meghatározott időkre, napokra, ne össze-vissza vagy ne folyamatosan dolgozzon! Ha előre tudjátok melyik napon mennyit kell a zajt hallgatni és mikor, akkor könnyebben el tudjátok kerülni, kevésbé problémás. Akkor tudtok arra az időre mást beszervezni amit nem annyira zavar ez a zaj és lesznek olyan nyugodt időszakok amikor mással foglalkozhattok ti is a saját otthonotokban.

2023. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2, huh, akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül :D

Kb. tavaly szeptember végén jött ide egy csaj meg egy férfi, és mielőtt elkezdték volna a felújítást, kiírták egy papírra, hogy "3-4 HÉTRŐL lesz szó, hogy addig fog tartani"


Hát rohadtul nem annyi lett, hanem fél év :)

Most ők abbahagyták, aztán jöttek az alattunk lévő lakásba, most azt újítják..

Úgyhogy képzelheted mennyire jó lehet hallgatni.

2023. febr. 22. 20:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én fél évig újítottam fel a panelomat, a házirendet természetesen betartva. Értelmezhetetlen számomra hogy ez miért zavar másokat. Délelőtt 11kor jöttek fel a munkanélküli otthon netflixező anyukák hogy túl hangos vagyok. Ezzel csak azt érték el hogy én is átmegyek mikor ők fúrnak, hogy hangosak és hagyják abba. Tanyán a fűkasza megy, panelban pedig a a fúró. Aki meg túlérzékeny az vegyen egy tanyát.
2023. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam generálkivitelezővel 1 hét volt a felújítás, plusz fél évvel előtte az ablakokat kicseréltettük. Tudom, erre nem mindenkinek telik, de igénybe vettük a családfelújítási támogatást, így meg megérte. Azért átjöttek pampogni, hogy iszonyat mekkora port hagytak a folyosón, ha ők nem takarítják össze, oldjam meg én. Egy nagy doboz csoki fejében megkértem a lépcsőházat takarító hölgyet, hogy menjen át a poros részeken extra figyelemmel. :)
2023. febr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!