Kezdőoldal » Otthon » Kert » Két magas fánk ágai atnyulnakn...

Vízpart kérdése:

Két magas fánk ágai atnyulnakna szomszedba Ezeket levágatjuk.De a magasban a fenyő ágvégeit is követeli h vágassuk le ill.az orgona kis ágait is .Kotelelesek vagyunk mindent levágatni?

Figyelt kérdés

#Atnyűló ágak
2022. nov. 2. 01:27
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Mivel indokolja? Ami a magasba nő, azt legfeljebb a közműszolgáltató szedetheti le, ha zavarja a vezetékeiket.
2022. nov. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Csak akkor vagytok kötelesek levágatni, ha az átnyúló ág kárt okoz(hat), pl. a tetőhöz ér viharban, vagy árnyékolja a kertet, stb. Ha ilyen eset fennáll, és te nem vagy hajlandó levágatni, akkor ő vállalkozót fogadhat tetszőleges összegért, és bírósági úton behajtathatja rajtad az árát.

Viszont ha az átnyúló ág marad, és rendszeres bosszúságot, plusz munkát okoz, akkor a szomszéd évente kártérítést kérhet. Az árnyékoláson kívül, mondjuk, egy körtefa áthajló ágáról rendszeresen a járdájára hullik a túlérett vagy rothadt körte, vagy az áthajló ágról extrém mennyiségű levél hullik hozzá.

Itt konkrét jogszabályok is vannak:

[link]

De az mondjuk a civilizált viselkedés alapja, hogy nem okozunk felesleges bosszúságot a szomszédnak. Mivel az én telkem csak a kerítésig tart, onnantól már nem az enyém, így ott a szomszéd határozza meg, hogy mi történjen. De fordított esetben is, neked se esne jól, ha a szomszéd nagy fája miatt nem tudnád használni a saját kertedet.

Én mondjuk idén levágtam a szomszéd 4 m-es orgonabokrának áthajló ágát a kerítés vonalában, mert már a szőlősoromra hajlott. De előtte rákérdeztem azért a szomszédnál, hogy mi a véleménye. (Mindenképpen levágtam volna, de így megmaradt a barátság, mert a szomszéd is normális ember, és megérti, hogy az én kertem nem az övé, hanem az enyém, és itt az én érdekeim a mérvadóak.)

2022. nov. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A ket nagy fa természetes h levagjuk.A fenyo nagyon magasra nott,- jovore ki fogjuk vagatni- ket ágvég nyúlik át a szomszed kertre- füves teruletre,kb 1 m- re,kb 12 m.magasban.

Köszönöm a segítséget!

2022. nov. 3. 08:01
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Vágja le a szomszédod ha őt zavarja
2022. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kiderült,h a fenyőt tilos egyoldalrol levagni, csak ágvégeket!.Egy favágo,/ erdész elmondta Most el kell viselje a szomszed.Ezt a telet megéli, gyönyörű amikor belepi a hó..Majd tavasszal kivágatjuk,sajnos nagyon magasra nőtt es a kert hozzá kicsi

Köszönöm a válaszokat!

2022. nov. 6. 08:14
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
muszáj kivágni? :(
2022. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6/6 Sajnos a fa gyakorlatilag elfoglalja a kertet.A nyari viharok miatt félunk,ja eldől,h kart tehet,kozel van a mi házunkhoz is.
2022. nov. 7. 08:12
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Jól látja a kérdező.

A nagy fenyő veszélyes, mert a fenyők gyökerei nem kimondott támasztó típusúak, csak kis területet hálóznak be sűrűn. Átázott földből könnyen kifordulnak mindenestől. A felnőtt fenyők csak úgy életképesek, ahogy a természetben vannak, hogy elég sűrűn állnak, és egymást védik a nagy szélnyomástól, mindegyiknek csak a tetejét éri a szélvihar. Magányosan védtelenek. A net tele van gyökerestől kidőlt fenyők képeivel. Ezek mind Mo-i esetek az elmúlt évekből:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Én magam is láttam már ilyet pár éve. A szomszéd ház előtti előkertben álló, nem is túl nagy fenyő fordult ki gyökerestől. Olyan szerencséje volt a szomszédnak, hogy nem a ház, hanem az utca felé dőlt. Vitte a kerítést, az utcai telefonvezetéket, villanyvezetéket, kábeltévét, plusz a szembeszomszéd kerítéséből két mezőt.

2022. nov. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, mostantól fogok parázni attól a négy fenyőtől, amik a házunk előtt állnak. Igaz, két oldalról ház árnyékolja őket, egy oldalról meg domb, de viharban azért kilengenek rendesen.
2022. nov. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!