Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 1 négyzetméteres wc-ben...

Egy 1 négyzetméteres wc-ben milyen padlóburkolat mutatna jól?

Figyelt kérdés

Az előszobában, ahonnan nyílik barna, famintás vynil lesz.

A wc-ben hidegburkolatra gondoltam. De egy ekkora helyen milyen mutatna jól? Négyzet, téglalap alakú? Kő, fa vagy valami egyéb mintás?


2023. márc. 1. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A maradékból válasszál.
2023. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

A kérdés mit szeretnél látni ha leülsz a vécére.

Én szőnyeget semmiképpen nem szeretnék látni vécén és nekem egy parketta vagy fa mintás járólap se jönne be. A linóleum melegebb, mezitláb se lenne olyan rossz rajta lenni, de a lakótelepen az volt és arról nem az igényesség jut azóta eszembe - még a szépről se.

Valami világos alapú de sötét fugás, sötét apró mintás járólapot tudnék elképzelni amit rombusz alakban raktak le, vagy épp ellenkezőleg, egy kellemes, sötétebb színt némi világosabb mintával.

A mi vécénk kicsit nagyobb, nekünk bejött az egyszínű járólap és csempe érdekes dekorcsíkkal. A járólap közép barna, rusztikus, az alsó részen a fal sötétebb barna csempe, a dekorcsík felett meg világos bézs - a csempe kissé márványos hatású, de ezen felül egyszínű. A dekorcsík van pont szemmagasságban, azt jól meg kell gondolni milyen legyen mert aztán azt fogod nézni "munka" közben. A burkoló úgy dobta fel az egyszínű lapokat, hogy a járólap rombusz alakban van lerakva - ez nagyobbnak mutatja a helységet - és egy olyan szürkésbarna fugát választott amelyik egyik csempével sem azonos. A járólapnál kicsit sötétebb (a takarítástól nem látszik így sötétebbnek), a fal alsó részén a sötét csempe mellett világosabbnak látszik, míg a felső világos csempe mellett meg elegánsan sötétnek ugyanaz a fuga szín. Praktikus és kellemes.

A sötét színnel azonban vigyázni kell. Szüleimnél a vécében majdnem fekete a sötétbarna csempe és vele egyszínű a járólap is. A vécé ettől olyan, mint egy apró, sötét barlang. Hiába jó minőségű a burkolat, ilyen kicsi helységben nem elegáns lett hanem túl sötét.

A húgomék viszont kifejezetten világosra csinálták meg a vécé burkolatát és az is gyönyörű lett.

A lényeg, hogy próbáld ki a csempéket, járólapokat, dekorokat, hogy melyik az amelyik akkor is tetszik ha a szembefalon avgy a lábad előtt kell nézned tőled 30-40 cm-re a vécézés közben.

2023. márc. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi most burkoljuk. A padló szürke, a fal türkiz lesz.
2023. márc. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen van a fürdőszobában?

Mert én például a WC-t és fürdőszobát teljesen egyformára burkoltattam, nem is tudtam volna elképzelni máshogy.

2023. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!