Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Amiben véleményt szeretnék...

Miki57 kérdése:

Amiben véleményt szeretnék kérni : Kezeletlen ( natúr )lécek festésében vékony lazúrra gondoltam , de nem tudom mivel kéne alapozni , ill. hallottam hogy van olyan vékony lazúr (2 az egyben , ill. 3 az egyben ) ami alá nem kell alapozó . Vélemény ?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 18. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdemes külön alapozót használni, hosszú távon meghálálja. Az alapozó jobban bele tud szívódni a fába.

Sima egyszerű színtelen alapozót szoktam használni, az olyan kb. mint valami opálos, fehéres víz. Ecsettel pár perc alatt végig lehet vele kenni a fát.

Viszont az ilyen alapozó kicsit felhozza a szálakat és nem lesz olyan sima a léc, mint előtte volt, egy kicsit meg kell csiszolni néha.

Ajtón viszont nem volt ilyen gondom, a nyers faajtót a páccal átkentem, megszáradt és lehetett festeni lazúrral.

Ha jó minőségű festéket veszel akkor az is jó ami egyben van, bár én még nem használtam. Kérdés, hogy árban megéri-e.

2023. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%

Lazurán oldószeres, univerzális alapozó. Drága, de bármikor garanciát vállalnék, és vállalok is, ha ezt használom.

Viszont a vizesbázisú lazur kizárva innentől

2023. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!