Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen problémák lehetnek egy...

Milyen problémák lehetnek egy ilyen háznál?

Figyelt kérdés

Tetszik egy régi kb. 1930 körül épült ház. Mire kell figyelni? Falakon melyek azok a repedések amik szerkezetei problémát jelentenek? Mennyire baj az, hogy a ház alatt nincs beton alap csak a közvetlen föld a hajópadló alatt?

Mert nem változatnék igazából semmit, tehát nem a mai korszerű eljárások szerint újítanám fel, tehát pl. hajópadlót nem szedném fel és nem betonoznék alá csak felcsiszoltatnám és olajjal vagy viasszal bevonnám és ennyi lenne. De nem tudom ebből vagy egyéb dolgokból hosszútávon lehetne e valami hátrányom? Ha minden adott dolgot úgy hagyok ahogy most van, csak felújítom tehát pl. az ablakokat se cserélem ki műanyagra hanem az eredeti fa nyílászárókat újítatom fel.


2023. máj. 16. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Javasolom: építész-statikussal vizsgáltasd meg
2023. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Falakon melyek azok a repedések..."


Amelyik ferde az a problémás, mert ott süllyed az a sarok.

Függőlegesen a toldás szokott megrepedni.

Ha csak pár milliméteresek a repedések az egy festéssel eltüntethető.

2023. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy nagyobb repedés található az egyik sarokban, ez: [link]

Meg sok hajszálrepedés, de az szerintem csak a felső festékréteget érinti, az van megrepedezve.

Ez a nagyobb repedés gondot okozhat? Vagy ha bejavítom akkor nem reped meg ott ismét?

2023. máj. 16. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A függőleges repedésedhez sajnos társul egy plafon közeli vízszintes repedés is ami így összességében olyan érzetet kelt bennem, hogy süllyed az a sarok.

A hajópadlónak sem így kellene kinéznie. Szerintem nedvességet kaphat alulról.

Ebből az egyetlen képből persze nem lehet megítélni, de gyanítható, hogy ott más problémák is lesznek.

Vagyis nem biztos, hogy érdemes ebbe a projektbe belevágni.

Bocs.

2023. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"nincs beton alap csak a közvetlen föld a hajópadló alatt"

A hajópadló alá gerendát fektettek még az 50-es évek közepén is. Ami sajnos mára elkorhadt. Mindenképpen felkellene szedni. Ahhoz hogy szigetelni lehessen alatta...

2023. máj. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!