Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A föld alatt milyen mélyen...

A föld alatt milyen mélyen kell elvezetni a villanyvezetéket?

Figyelt kérdés

Építettem egy fa tárolót, ahova szeretném bevinni az áramot. A tárolótól kb. 20-22m. van egy csatlakozási pont, ahonnan beköthető lenne a vezeték. A kábelt a föld alatt szeretném vinni.

Milyen mélyen célszerű elvezetni?


Köszönöm a segítő válaszaitokat.



#föld #villanyszerelés #villanyvezeték #föld alatti villanvezeték
2023. máj. 27. 23:59
1 2
 1/20 Pszichológus atya ***** válasza:
70%
50-100 cm. Ideális esetben legalább 80 cm. Ha közvetlen járdaszegély vagy betonalap mellett vezeted el csőben akkor 30-50 cm is elég lehet, de ha olyan helyen ahol esélyes, hogy túrni fognak a későbbiekben, kertészkedés, építkezés vagy keresztező közmű miatt ott mindenképp lentebb kell vinni, pláne ilyen nagy távolságra.
2023. máj. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

70cm mélyen a kábel. Ami szabvány földkábel, vagy földkábel védőcsőben. Akár kpe.

50cm mélyen pedig egy jelölőszalag.

2023. máj. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
ha csak te ügyködsz az ingatlanon, akkor védőcsőbe húzva elegendő a 30 cm is. Az indulási ponton legyen FI relé.
2023. máj. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%
Portán belül és ha nem fog ott senki turkálni a tudtod nélkül 0,5m elég. Nálunk a melóhelyen egyébként védőcső nélkül mennek a földkábelek, soha nem volt ebből semmi gond.
2023. máj. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Földkábelnek egyik lényeges tulajdonsága, hogy kerülhet közvetlen a földbe, védőcső nélkül. :)

Ha a kérdés arra irányult, hogy környezeti hatásoktól való megóvás érdekében min. hány cm mélyre kell kerüljön, akkor a válasz az, hogy teljesen mindegy. Egyéb esetben pedig az, amit a többiek írtak, ha tudod, hogy ott soha nem lesz túrva, ásva stb. mert teljességgel esélytelen, akkor elég egy ásónyom is, ha nem vagy benne biztos, akkor érdemes mélyebbre leásni.

2023. máj. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

A szabvány, bár ha más biztonsági intézkedéssel kiváltható, akkor nem kötelező, nem tesz különbséget a magánterületi vagy közterületi fektetés előírásai között, ma ez szabályozott terepen 60-80 cm közötti mélységet jelent, szabályozatlan terepen 1 m-nél nagyobb mélységet.

Ha ezek a mélységek nem tarthatóak, akkor védőcső vagy védőborítás, melyekre szintén vannak elírások (normál (N) ütésállósági osztályú védőcső, vagy a szabványban leírt ütővizsgálatot kiállt borítás).

2023. máj. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

A kozelunkben a foldkabelt a draga szaki allitolag 25cm melyen vitte at a foldut alatt.


A gazmuvesek ki is borultak miatta akik pont ott astak az uj gazvezetek miatt...

2023. máj. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat.

Hát, már most is van a földben vezeték, amit a házal megvételekor "örököltünk" meg. Csak sejtem, hogy merre megy, de se védőcsőben, sem mélyen nincs, az már biztos.

A tőletek hallottak alapján két ásónyom mélyen fogom elvezetni, ami saccra olyan 50-60cm lehet. Más jellegű ásás, ilyenek nem lesznek, illetve fotókkal megörökítem, hogy hol megy, és ha eladásra kerül a ház, az új tulaj megkapja az információt is.


Rá nézésre megismerhető valahonnan, hogy a kábel amit kaptam, valóban földkábel-e? Mondjuk nem volt olcsó, kicsit le is ültem a pénztárnál az ára hallatán, de láttam már érdekességeket, és jó volna megbizonyosodni róla, hogy tényleg azt kaptam amit kértem.

2023. máj. 28. 21:02
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy ahogy írod nagyjából jó is lesz. A kábelre rá vannak írva adatok. Neked olyan kell, hogy nyy... valami. Ezt a számot beütve a googlbe, meg tudod nézni, hogy pontosan milyen kábel is az.
2023. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát most kicsit elbizonytalanodtam!

A kábelre ez van írva:


=EL SEWEDY CABLES7 3G2.5MM2 H05VV-F CU/PVC/PVC 300/500V 2022


A google a H05VV-F-re talált valamit, miszerint:

"Alkalmazása: Lakáshelyiségekben, konyhákban, hivatalokban; háztartási készülékekhez , beleértve a párás helyiségeket, közepes igénybevételre ( pl. mosógépekhez, hűtőgépekhez ) Főző- és fűtőkészülékekhez is használható azzal a feltétellel, hogy nem érintkezik forró részekkel és nincs hősugárzásnak kitéve. Nem alkalmazható szabadtéri használatra, ipari vagy mezőgazdasági épületekben, valamint nem háztartási hordozható szerszámokhoz. "


Vagyis "Nem alkalmazható szabadtéri használatra"! :O :(

Elmondtam az eladónak mire kell. Ezt adta, nem olcsó pénzért! Ezek szerint ezt nem tehetem a földbe? A teljes faház ezzel van szerelve. Az is kuka, bonthatom vissza?


Ráadásul rá kerestem a földkábelre, és ezt találtam, ami talán megfelelő lehetne nekem:

[link]


itt ez a kábel 530HUF/m. Ezt a másikat 645HUF/m vettem.

2023. máj. 29. 00:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!