Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lenne 1-2 kérdésem padló...

Lenne 1-2 kérdésem padló burkolással kapcsolatban ?

Figyelt kérdés

1.az alcor s.l márkájú járóla jó?

2.mennyi csemperagasztót kell kb felvinni?(mm),a padló nem a hagyományos veton bevonatú hanem még a 70-es években épült hazaknál gyakran alkalmazott Pirosas bordó színű anyag melynek nev3t sajnos nem tudom .

(Kérem hogy a cseszekedős hozzászólásoktól kíméljetekpl: miért nem hívsz szakit , ha nem értessz hozzá ne csináld stb...)

?



2023. máj. 30. 15:24
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Padlóra még a legegyszerűbb. Veszel fogas símítót. Azzal húzod el a ragasztót. Mindenhol ugyanolyan dőlésszögben húzod úgy egyforma vastag lesz. Ha egyenetlen az aljzat öntsd ki kiegyenlítővel. Az első sor legyen egyenes utána a keresztekkel lehet haladni egyenletesen. Nézegess videókat. Padlóra lerakni tényleg nem nehéz.
2023. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

metlaki lesz szerintem az a pirosas.

Alapos zsírtalanító felmosás után tapadóhidat kenj rá.

A fogas simító mérete a lapmérettől is függ.

Sok videó van youtube-on szakiktól, a Mapei-nek van direkt laikusoknak szóló leírása rétegrendekkel, sok infoval.

Ami a legfontosabb, hogy a keverési arányt pontosan tartsd be, és az alapozást vedd komolyan

2023. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lapról nem tudok érdemben nyilatkozni, de a kivitelezéssel kapcsolatban.

A helyedben én azért megfontolnám ez a metlakira burkolást.

Saját szememmel láttam régi cementlapról felrobbant burkolatot, és nagyon nem volt vicces.

Sajnos ezek több szempontból sem alkalmasak új burkolat fogadására, nem véletlenül vannak komoly szabályok ezzel kapcsolatban, és nem véletlenül jár azonnal garanciavesztéssel.

A mai csemperagasztók nem arra vannak kitalálva hogy 1-1.5cm vastagon kerüljenek a lap alá, márpedig a régi burkolatoknál ez már már megszokott jelenség.

Azon felül, hogy nem is jelentenek megfelelő tapadó felülete, általában már ezek is kopognak, fel vannak púposodva stb.

Nem kis feszültség van egy ilyen rendszerben, nincs az a flexi csemperagasztó, ami képes elviselni azt az esetleges terhelést, amit ilyen esetben kapni tud.

Feszültségmentesítőzni, kiegyenlítőzni lehet, bár ez sem szakszerű, de ez eleve többszöröse már árban a bontasnak; és az aljzatbeton elkészítésének.

Az már csak pluszban ellene szól, hogy egy esetleges eladás esetén, ha az új tulaj felújításba kezd, szépen legombolják a vételárból az elmaradt munkák árát, hozzáteszem teljesen jogosan. Tudom, mert jelenleg is egy ilyen projektben dolgozom.


Az meg, hogy milyen vastagon kell húzni.. attól függ mennyire egyenletes az aljzat.

6mm-től egészen 10-12-ig lehet. Van, aki a kétoldali Kenést preferálja, ami szerintem 6-8mm-és fogasnál indokolt, van aki ilyen felkörives, meg össze vissza formájú szerszámmal dolgozik, amiknél a gyártó szerint elég az 1 oldal.

2023. máj. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez nem metlaki .ez sima piros beton úgymond
2023. jún. 2. 23:51
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: betonfesték?
2023. jún. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!