Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hány amper kéne ehhez?

Hány amper kéne ehhez?

Figyelt kérdés

A három fázis megvan, de csak 3×10 amper van jelenleg a házban, amit vettünk, bizonyára szükség lesz bővítésre.

Lesz egy hűtő, egy fagyasztószekrény, egy mosógép (talán kettő a nagyon szennyezett munkásruhák miatt), mosogatógép, kombinált tűzhely (vagyis gáz főzőlap, elektromos sütőrész). Plusz a többi szokásos apróság: asztali számítógép, porszívó, mikró, tévé, laptop, hajszárító, világítás stb. A villanybojler éjszakai áramon van.

Mivel keveset vagyunk otthon, és mindent abban a kevés időben kell csinálnunk, valószínűleg bőven előfordul majd, hogy egyszerre megy mosógép, mosogatógép, sütő és porszívó. Minimum...

Szerintetek hány amper kéne ehhez, fázisonként és összesen?



2023. júl. 1. 20:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
25%

Ha okosan van szétosztva 3x20, elég lehet. Mivel 4 nagyfogyasztó lesz, a 3x10 sehogy nem elég.

1. fázis - 2 mosógép

2. fázis - mosogatógép, sütő

3. fázis - többi dugalj a lakásban (porszivó, mikró, hajszárító mind mehet együtt is)


A hűtők, fagyasztók nem vesznek fel nagy áramot, csak napi sok órát mennek.

2023. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Jaj, 1-es, bocsánat, véletlenül rányomtam a "nem hasznos-ra", nem akartam. Minden válasznak örülök.

De háromszor húsz? Jó ég, azt hittem, maximum a szokásos háromszor tizenhattal megúszhatjuk...

2023. júl. 1. 21:21
 3/23 anonim ***** válasza:

Nekünk volt:

kombi sütő

mosogatógép

mosógép

2 mikró

Plusz 2 fali hősugárzó télen időnként.

Néha porszívó, valami barkácsgép, stb.

1 fázison. 20A volt.


3-4 év alatt talán egyszer volt gondunk az amper miatt.

Nyilván nem azzal kell számolni, hogy minden megy egyszerre.


Most gépekből ugyanez megvan, plusz van mellé 3 split klíma.


Erre van most 32-20-20 amper


Így én nem hiszem, hogy kellene nektek a 3x20

2023. júl. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Nálunk 1x32 A van. Mosógép, szárító, mosogató, villanysütő, vízforraló 1 KW-os, hűtőszekrény, 2 db. mélyhűtő, klima, stb.

Persze nem megy minden egyszerre, de sosem volt probléma, jól van elosztva a rendszer.

2023. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nekünk 1x25 van, a rend kedvéért 20A-es ágakra oszva. Mosógép és szárítógép vígan megy egyszerre egy 20A ágon. Befér majd egy bojler is, ami a 80L és asszem 2 vagy 2,5kW, simán mehet konnektorra, míg nincs nagyobb. Ki is lehet húzni, tusolás előtt 4-5 órával elég visszadugni. Kiegészítőnek a mosogatónál egy 10l és a kézmosónál egy közvetlen melegítős csap lesz. A végső elrendezésben a sütő is elektromos lesz, ott már kell ügyelni rá, hogy mosást nem kell többet bedobni, ha ráindítunk. Másik ágon van, de az össz amperbe már nagyon nem fér bele, főleg ha a bojler is felfűt épp. Mosás-szárítás ténylegesen két fűtőszál mellé befér simán egy mikró úgy, hogy fagyó, hűtő, villanyok mennek, de ha a műhelyben kellhet kisgép, akkor már jobb egyeztetni.
2023. júl. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ha ennyi minden megy egyidejűleg, én is első körben 3x20-al próbálkoznék, nem hogy nem kell 3x20! Hát hogyne kellene? Le kell ülni, számolni egyidejűséggel, saját tapasztalat alapján sem lehet másnak javaslatot tenni, mennyit vegyen, mert nem ugyanazok a szokásaitok, mint leírta keveset vannak otthon, sok minden menne egyszerre, mikor otthon vannak... Szóval nehéz jól belőni, lehet, hogy sokat mondtam neki, de nem teljesen kizárt, hogy keveset. Sok éves tapasztalat az, hogy kikérdezed a szokásait, az alapján kalkulálsz, megmondod, hogy kérjünk ennyit, ez így elég lehet, aztán kiderül, hogy ja még szeretnénk ezt is, azt is, hozzájön jó pár dolog, amit elfelejt mondani, amivel nem is számol, hogy még lesz, megfeledkezik róla, hogy az is árammal működik, stb.

Értem én, hogy sok, de ez ilyen! Ha minden villannyal működik, az is, ami működhetne gázzal, és mindent egyszerre használsz, akkor ez ilyen! Ezek közül egyedül a mosogatógép olyan, hogy azzal nem feltétlen kell számolni, megteheted azt is, hogy éjszaka kapcsolod be, már ha megteheted, nem vagytok annyian, hogy napi egy mosogatás nem elég.

3x10A-etek van, azaz 2A még jár ingyen, tehát 9E Ft-tal már olcsóbb a történet, kb. 126 ezer forint lesz a vége. Mennyibe került a főzőlap és a sütő? Gondolom én az ennél jóval többe!

Amit az előttem lévő írt, az egyébként szabálytalan. Egy háztartási dugaljat 16A-nál többel nem lehet terhelni, ennél fogva 16A-nál nagyobb biztosítékkal annak áramkörét nem biztosíthatod! Ha a mosógép és szárító két külön készülék, annak szükséges 2 külön áramkör kiépítése.

2023. júl. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

A 3x10A is elég, nem kell bővíteni. 6900W. Ezt el lehet osztani szépen. Nem kell mindjárt nyó'cmillió kW-ot bevezetni a házba, mert van egy sütő, meg egy mosógép. Mi 1x16A-al is elvagyunk annyi fogyasztóval amit írtál.

Ésszel kell csinálni. A mosógép csak akkor fogyaszt nagyot ha fűti a vizet (azt is szakaszosan teszi). Amikor már csak forgatja a ruhákat, öblít, centrizik, akkor 100-200W-ott fogyaszt max. Vagyis akkor már nyugodtan porszívózhatsz. Vagy a két mosógépet egymástol eltolva indítod. Amikor egyik még csak most, a másik már öblít. nem lesz gond. Ezért van rajtuk időzító....

A számítógép nem fogyasz 700W-os ami rá van írva a tápra. 30-70W-al elvan bőven. Monitorral, hangszóróval, lámpával együzz 100-110W. Hűtőszekrények szintén nem fogyasztanak kW-okat.

A sütőt kell okosan bekötni.

2023. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"A sütőt kell okosan bekötni."

És okosan megválasztani!

2023. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Szerintem 3x5000 A biztosan elegendő lesz a következő 20 évre. A kiskertben elfér egy szatellit alállomás.
2023. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

1x20A és 2x16A nektek bőven elegendő, de a 3x10A-nak nagyon rossz a kiosztása. Ez kiszolgál egy modern háztartást, ha nincs elektromos fűtés.

32A ingyenes így 20A-t kell csak venned ~99000 Ft.

2023. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!