Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha a palatetőt ledobálva...

Ha a palatetőt ledobálva szedték le, mit lehet tenni az azbeszt por ellen?

Figyelt kérdés
Máshol is ledobálva bontják az ácsok a tetőt? A ház 4 oldalára lett ledobálva, tört, hullott mindenhova. Az apró szilánkok is akkor évekig a földön lesznek? Meg a szétporlott apró darabok?
2023. júl. 10. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Semmi bajod nem lesz.

Össze kell szedni, de nem ördögtől való.

2023. júl. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Az cement ès azbeszt. Nem lesz bajod. Ácsok már nem lèteznènek amennyi palával dolgoztak, vágták tetőfedèsnèl.

Mondjuk valóban nem úgy kellett volna leszedni, hogy utána sepergetni kelljen mindent.

2023. júl. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez az anyag elvileg 20-40 évet is dolgozik az emberben ahogy olvastam. Szoval attól, hogy egy 40 éves acsnak meg jelenleg semmi baja az nem jelent garanciát semmire. Ha tökös vagy akkor nem szakszerű bontasra hivatkozra tarts vissza pénzt amiből fizess meg egy céget aki veszélyes anyagokkal, azbeszt bontassal foglalkozik az majd rendet rak. Aztan igy nem rizikozol azon, hogy a kivitelező pár száz ezret spórolt azon, hogy ne leadogassa 3 nap alatt a pályát, hanem lehanyja egy nap alatt. Aztan persze te döntesz
2023. júl. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-as jól mondja. Visszatartod a teljes kifizetést, amíg össze nem szedik, és be nem mutatják a leadóhely számláját, hogy mesemmisítésre átvették...


Ez bevált gyakorlat..persze van aki erről nem is tud.

2023. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4: vagy elnézi azt, hogy azon, hogy a kivitelező spóroljon, ő vallal plusz idegeskedést és kockázatot. Mas tárcája miatt. Persze én ezen egy másodpercet sem gondolkoznek, de pár százat megtartanek amiből kijon a rendrakas díja. Persze ez én vagyok, mindenki azt csinál amit akar. Azt írtam lenne én mit tennem
2023. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tenném= én mit tennék. Egyebkent akar vmelyik utcabelid is jelezhette volna a hatóságok felé ezt a bontást, mivel a szálló por hozza is eljuthat. Ha jól tudom, akkor meg bármikor kérhet tőled a hatóság utólag papírt, hogy a pala a tetődről hova tűnt, ki bontotta és hova adta le.
2023. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!