Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelben lakom és a WC+fürdő...

Panelben lakom és a WC+fürdő szellőzőn reggelente ömlik be a cigiszag. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Befalazni nem szeretném, mert jó volna ha a szagok kimennének főleg a WC-ben. Elvileg ventilátort tilos beszerelni, de nagyon sok helyen mégis be van kötve. A szellőző cső 100mm-es, de a ventik 99%-a 100-125-150mm-s és pont nem illik bele, szűkítővel pedig szerintem kiállna a faltól. Ráadásul a fürdőszobában a kád fölé csak 12V-os ventit lehet betenni. Köszönöm a tippeket.

2023. aug. 2. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Pedig az van, ventilátor vagy lezárod.
2023. aug. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Lehet kapni szellőzőcsőbe beszerelhető visszacsapó/pillangó szelepet. Csak egy irányba engedi mozogni a levegőt, nem zár ugyan hermetikusan, de jobb a semminél.

[link]

2023. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
+1 tipp: Sok esetben nem a szellőző, hanem a csövek mellett a strangon át jönnek fel a szagok. Én körbe PUR-haboztam vastagon a csövek körül, alul, felül amennyire csak tudtam, azóta egy fokkal élhetőbb a lakás.
2023. aug. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 4. írja, kell a levegőnek utánpótlás! Légbeejtő kell az ablakra tenni.

Illetve az a kérdés, hogy van-e másik kémény, vagy szellőző a lakásban? Ha igen, akkor az is beszívhatja a fürdőben lévő szellőzőből a cigiszagot.

Vagy a cigisnél van ventillátor a szellőzőben és ezért van akkora nyomás, hogy nálad meg kitolja a lakásba a szagot. Pont ezért tilos ventillátort berakni, mert megbontja az áramlást, nyomásviszonyokat.

2023. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!