Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 10 mm vagy afeletti laminált...

10 mm vagy afeletti laminált padló meddig bírja recsegés nélkül?

Figyelt kérdés
Nekünk 8-as van. 10 éves, már vagy 2 éve recseg. Felújítunk (másik ingatlanban), gondolkodom, vegyünk-e legalább 10-eset, vagy az se különösebben jobb. Vagy próbálkozzunk-e esetleg 14 mm-es szalagparkettával? Bár az is klikkes, és ha ugyanúgy recsegni kezd, a kétszeres ára miatt még jobban fogjuk bánni.

2023. aug. 21. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
A lamináltpadló akkor recseg, ha egyenetlen talajra kerül le, ekkor egy idő után eltörnek, lazulnak a nútok. Szóval egy aljzatkiegyenlítővel jól kiöntött aljzaton (mert hogy azt is lehet rosszul csinálni) nem fog recsegni a lamináltpadló. Vegyél 10-eset, 8-asat szerintem már nem is nagyon árulnak! Rétegrendet tartsd be, lerakási előírásokat szintén tartsd be!
2023. aug. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én csináltam hobbiból és nem recseg 10 éve.
2023. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

7 mm-es van, 12 éve rakattuk le, csöppet sem recseg.


Nem tudom, honnan szedted azt a hülyeséget, hogy a padló vastagsága és recsegése között bármiféle összefüggés lehet.

2023. aug. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

"Vegyél 10-eset, 8-asat szerintem már nem is nagyon árulnak!"


Még mindig a 8 mm-es az "alap", ebből van a legnagyobb választék az üzletekben.

2023. aug. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Olcsó és igénytelen az egész, akkor inkább linóleum.
2023. aug. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#1

Erre is azt mondták, hogy sima. Hát nem elég sima. Másik szakember azt állítja, teljesen simát úgysem lehet csinálni (de lehet, hogy csak lusta vagy ügyetlen hozzá). De a legsimább felületen, amire raktuk (régi metlaki a közlekedőben) is már kezd recsegni 1-2 helyen, bár még mindig sokkal jobb, mint a szobákban. A szobákban a vastagabb alátétet tettük alá (ajánlásra), szerintem hiba volt, mert az is enged a mozgásnak.

Én is találkoztam már olyan laminálttal, ami nem kezdett recsegni, de csak ragasztottal.

Egyébként sajnos tényleg a 8-as az alap, az Obiban és a Praktikerben például konkrétan nem is árulnak vastagabbat.


#3

"Nem tudom, honnan szedted azt a hülyeséget, hogy a padló vastagsága és recsegése között bármiféle összefüggés lehet." Ha rálépsz egy 8 mm-es deszkára és egy 14 mm-esre, szerinted melyik hajlik meg jobban a súlyod alatt? Még ha csak tizedmilliméteres mozgásról beszélünk is. Ami pedig mozog, az elhasználódik, ami elhasználódik, az recseg. Nem tudom, miért gondolod, hogy nincs összefüggés. Ezért ajánlja mindenki, hogy inkább vastagabbat vegyünk, mint vékonyabbat.


#5

Nem is feltétlenül olcsó, igazából mocsok drága is tud lenni 🥲. A 10 mm-esek némelyike olyan árban van, hogy annyiért már tényleg vehetek akciós szalagparkettát is. Végülis csak egy helyiségre kell. Igénytelennek sem nevezném, a felülete jól bírja a strapát és szép.

Jó, egy olajozott fapadló mindig szebb, de az olyannak való, aki csak tiszta mamuszban érinti, se gyerek, se háziállat; mert ha a kényes felületkezelésű fapadló szétkopott, és bizonytalan eredetű foltok díszítik, az csak az igazán igénytelen, igénytelenebb minden lamináltnál. Néha hosszútávon ízlésesebb, ha a környezetünket az élethez is igazítjuk, nem csak a katalógus-esztétikához. Nekem nem lenne a laminálttal bajom, ha nem recsegne.

2023. aug. 21. 13:46
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
30 éve voltak szép parketták, kb 4 cm vastag, szép sárga akácfából, látszódott a fa erezete is. Ma már tiszta műanyagvilág van, új lakásnak olyan az illata mint egy gumiszobának.
2023. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Hajópadlót javaslok ha tartós megoldást keresel, mégpedig szibériai vörösfenyőből. Na ez a minőség! A laminált padló nem is igazi fából van, hanem hulladékpozdorja van nagynyomáson összepréselve egy gusztustalan ragasztós folyadékkal...

Egyebekben csatlakozom az 5-ös és 7-es válaszolóhoz.

Sajnos napjainkra valóban jellemző a túlzott műanyaghasználat. Laminált padlóba is van műanyaghulladék belekeverve, attól is recseg mert a szilárdsága és az általános ellenállóképessége messze elmarad a szibériai vörösfenyőétől.

2023. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mire van lerakva.

Mármint milyen felületre.

Ha túl puha süppedős az se jó ,mert ahogy lèpkednek rajta mindíg úgy süpped. Elfárad az anyag egy idő után ès szètjón illesztèsnèl.

Ha meg nem sima a felület hanem egyenletlen alatta ugyan ez a helyzet áll fent csak a másik oldalról feszül. alulról.

2023. szept. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!