Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Most, 2023-ban kb. mennyivel...

Most, 2023-ban kb. mennyivel érdemes számolni, ha szeretnék felújítani egy 40-60 éves budapesti családi házat?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam azon, hogy vegyek egy régi, olcsóbb, felújítandó családi házat Pest külvárosában. Ami egyszerűbb, pl. festés, azt megcsinálnám magam szakember nélkül

2023. aug. 22. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha teljes felujítás, akkor szerintem minimum 40M. De nyilván a háztól es az igényektől függ, mire van szükség.
2023. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, mit jelent számodra a felújítás, ha olyan energia osztályt és fűtési költségeket akarsz, mint egy úépítésű, akkor kb ugyan az az ára, mintha építkezésnek állnál neki…

Ilyen idős házaknak rendszeresen nincs rendben az alapja, tehát kb a csupasz falak amikhez nem kell nyúlni


De ha neked elég az ha csak ki van festve, és nem zavar ha pl 100négyzetméterre rámeg 5-700.000ft egy fűtésszezonra és kicsit sem cseszi a csőrödet, hogy a milliomos haver meg max 10.000ret fizet a 150négyzetméteres ház kifűtésére egy hónapban, akkor elég egy vödör festék, és kész is vagy a felújítással.

2023. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Persze az más kérdés, hogy lakini mi mindenben lehet… erre itt vagyok élő példának, sokan egy napot nem bírnának ki úgy, ahogy én a második telemet fogom most átvészelni.
2023. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire kell felújítani?

Aljzatbeton, szigetelve, tetőszerkezet, tetőfedés, külső szigetelés, nyílászáró csere, víz, villany vezetékek, szerelvények, szaniterek, burkolatok, belső ajtók. ???

2023. aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerül egy jó állapotút, jó helyen kifognod egy gondos tulajtól, akkor az főnyeremény (is) lehet.

Egy jól megépített régi ház simán kenterbe veri a mostani lakóparkos, kontárok által eladásra épített anyagtakarékos sz.rokat, mert a régiek többsége még hozzáértő szakemberek által és becsülettel lett megépítve, és nincsen kispórolva belőlük a szükséges anyag.

Én ugyanezért vásároltam "régi" házat vagy 20 éve, és szinte semmihez sem kellett eddig hozzányúlni.

Csak tavaly lett elegen a faablakok állandó újrafestéséből és ezért nekiálltam és teljesen egyedül -szép apránként- kicserélgettem az összes nyílászárót műanyagra.

A külső és belső festést is teljesen egyedül csináltam meg.

Vagyis ha türelmesen nézelődsz, akkor egy ügyes vétellel komoly tízmilliókat spórolhatsz meg.

2023. aug. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
#2: ha visszaosztod havi átalányba a csillivilli gépészet, napelem, hőszivattyú, szigetelés, stb.. bekerülési költségét, akkor könnyen lehet, hogy a "milliomos" haverodnak jóval többe kerül a fűtése.
2023. aug. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Ne legyél hülye… hogy kerülne már többe… ne egy télre vetítsd már le.
2023. aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

#7: a hőszivattyúval 10 télnél többre ne tervezz, najó legyél nagyon optimista 15 év.

Legyen egy 3 millás egység, az 15 év alatt is 200e egy évre.

Es ebben nincs benne a teljes gépészeti kiépítés villamos bővítéssel, csövezessel, pufferrel, padlófűtessel, stb...

Azok mondjuk bírjanak 25 évet, ha jól lett kivitelezve.

A tovabbi számításokat rádbízom

2023. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tehát 3 milla?

Az nekem jó esetben mai árfolyamon az én házamban 6téli időszak… nahát még mindig a másik oldalon a mérleg nyelve.

2023. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9: Ez csak a hőszivattyú főegység maga, ebben még nincs benne semmi egyéb, ami összesen nagyon minimum 10, de inkább 20 milla.
2023. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!