Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Köteles vagyok engedni ezt a...

Köteles vagyok engedni ezt a szomszédnak?

Figyelt kérdés

Van egy a házhoz épített, kb 10m2-es betonfalazatú sufnija, amit konkrétan beleépített a közös kerítésbe, még az elöző tulaj idejében, úgy 30 éve,a tető széle még át is lóg hozzám. Tegnap jött,hogy pakoljam el onnan a tüzelőmet, mert,hogy ő azt a falat leszeretné szigetelni, méginkább elvéve az én területemből. El is hajtottam a francba.

Én úgy érzem,hogy nem vagyok köteles beengedni őt,meg a melósokat a területemre. Full zárt terület, tehát csak a házamon keresztül tunának odajárni, plusz alig vagyok otthon, sőt szerintem még építési engedélye se volt rá mikor felhúzták. Sokan építettek így hozzá, mert ezek ikerházakból összerakott sorházak, de a térképmásolaton nincsenek rajta ezek az épületek.

Tudom építési osztályon mondanak pontosabbat, viszont oda csak a jövőhéten tudok menni, de addig kíváncsi lennék, hogy mire lehet számítani.

Köszi a válaszokat!


2023. aug. 23. 07:12
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
#10 Ez nem ház, csak egy engedély nélkül épített tároló, amit beleépített a kerítésbe és egy 80 éves nő lakik benne vagy 35 éve, csak most az unokája újítgatja, mert ő örökli. Értelmét se látom,hogy minek akarja szigetelni, vagy ha annyira akarja,akkor szigetelje belülröl.
2023. aug. 23. 10:23
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

#11 Ez nem számít. Ahogy már leírtuk többen, ami ennyi ideje ott áll az már szabályosnak tekintendő akkor is ha a törvény szerint nem volt az avgy ha most építenék már nem lenne az. Mivel már ott van 30 éve, így ez a törvényes állapot, innen indul minden más.

Ahogy leírták azt is, hogy nem számít mi van az építményben, mire használják. A te szempontodból csak az számít, hogy ott van és innentől te köteles vagy engedni, hogy a falához hozzáférjenek, azt leszigeteljék vagy bármit csináljanak vele és te nem tehetsz a falához semmit az engedélyük nélkül.

Ha arra kértek, hogy tedd el onnan a fát mert nekik hozzá kell férniük a ház falához akkor el kell onnan pakolnod a fát. Nem azért mert amúgy nem tehetted volna oda - ő sem szólt eddig miatta, tehát az sem lehetne gond - hanem mert most oda kell férniük a házikó falához.

Ebben most tényleg nem neked van igazad, a törvény sem azt igazolja, itt annyi lehetőséged van, hogy a számodra legkedvezőbb megoldást próbálod elérni. Pl. mondhatod, hogy nem tudod onnan egyedül elpakolni a fát, segítsen be a szomszéd is vagy az emberei. Meg ahogy javasoltuk, bontsák meg a kerítést és utána építsék vissza, ott járjanak át mert nekik is meg neked is az lenne a jobb.

Nem kell hogy te bármi értelmet láss abban amit csinálnak, nem is kell hogy legyen értelme, egyszerűen neked el kell fogadnod és engedned kell, hogy megtegyék. Csak nem úgy ahogy kizárólag nekik jó, hanem ahogy mindkettőtöknek elfogadható. Nem kötelezhet arra pl. hogy vegyél ki szabadságot mert a munkások akkor jönnének amikor dolgozol, de nem húzhatod el a végtelenségig az időt amíg beengeded őket. Találj ki egy számodra elfogadható módot amivel meg tudják csinálni és arról egyezkedj a szomszéddal, mert meg kell engedned, hogy megcsinálják. Egyezkedj!

2023. aug. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
22%

Hát én a házamba biztos hogy nem engednék be vadidegen melósokat. 😅 oldják meg máshogy, a lóf.nak is van vége.


De amúgy engedned kell hogy fessen, szigeteljen DE előbb derítsd ki hogy egyáltalán szabályos-e az épület, mert ha nem, akkor inkább bontsa el, ne pedig szigetelgetni akarja.

2023. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
14%
Ha ügyes vagy akkor az e-közmű térképen (egy ügyfélkapu kell csak hozzá), meg tudod nézni a földmérési alaptérképet, azon pedig az épületeket. Bár jogilag nem tekinthető hitelesnek az ilyen célú használata, de hamar kiderül, hogy hivatalos építés volt-e.
2023. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
33%

13-14-es: mivel RÉGEN OTT VAN az adott épület, ezért nem szólhat ellene semmit a kérdezö, erre AKKOR lett volna esélye, amikor építették.

De nekem az egészböl az ön le, hogy csak kötözködni akar a kérdezö, ezért nem akarja felfogni, hogy bele kell egyeznie a szomszéd kérésébe.

2023. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
45%

#15

A kérdező telke akkor is az ő telke, nem a szomszédé, mindegy hogy mikor kókányolt oda egy sufnit a szomszéd kertjébe az illető.

2023. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
33%

#15 Tudom, hogy van olyan, hogy fennmaradási engedély, de attól még kurvára nem lesz valami szabályos, mert a másik fél nem jelezte időben, hogy neki nem tetszik.

Persze ha utólag megkapja az engedélyt, akkor teljesen jogos lesz a kérése, de csak az idő múlásával nem lesz egy szabálytalan dologból szabályos.

2023. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%
Biztos más is írta már: arra vagy kötelezhető, hogy a felújítási munkákhoz odaengedd a magad területére. De a szigetelést nem vagy köteles engedni, pontosabban megvehetné tőled a területet, akkor csinálhat oda szigetelést. Természetesen te nem vagy köteles eladni, tehát ez kettőtökön múlik.
2023. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
28%

#18

Mondjuk nekem ez fura. Komolyan köteles a LAKÁSÁBA beengedni egy vadidegen melós brigádot a szomszéd kedvéért? (Ha a munkaadó alapvetően nem akarna az adott napokra szabit adni hogy otthon lehessen, akkor ő is kötelezhető?)

Ne érts félre nem veled akarok kötekedni, tudom hogy alapvetően ez a szabály, de én pl a lakásomba biztosan nem engednék be egy csapat idegen fószert. 🫣

2023. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
92%

5-re:

A tüzelődet pakold el, ha másképp nem lehet hozzáférni a falhoz.

A te kertedben levő, hozzá át NEM nyúló ágú fáról lepotyogott levél viszont nyugodtan áthullhat hozzá. Vagy átfújhatja a szél. Azzal nincs kötelezettséged. Szedje össze magának a szomszéd, ha zavarja.

2023. aug. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!