Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Köteles vagyok engedni ezt a...

Köteles vagyok engedni ezt a szomszédnak?

Figyelt kérdés

Van egy a házhoz épített, kb 10m2-es betonfalazatú sufnija, amit konkrétan beleépített a közös kerítésbe, még az elöző tulaj idejében, úgy 30 éve,a tető széle még át is lóg hozzám. Tegnap jött,hogy pakoljam el onnan a tüzelőmet, mert,hogy ő azt a falat leszeretné szigetelni, méginkább elvéve az én területemből. El is hajtottam a francba.

Én úgy érzem,hogy nem vagyok köteles beengedni őt,meg a melósokat a területemre. Full zárt terület, tehát csak a házamon keresztül tunának odajárni, plusz alig vagyok otthon, sőt szerintem még építési engedélye se volt rá mikor felhúzták. Sokan építettek így hozzá, mert ezek ikerházakból összerakott sorházak, de a térképmásolaton nincsenek rajta ezek az épületek.

Tudom építési osztályon mondanak pontosabbat, viszont oda csak a jövőhéten tudok menni, de addig kíváncsi lennék, hogy mire lehet számítani.

Köszi a válaszokat!


2023. aug. 23. 07:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
58%

19-re:

Ki beszél lakásról? Egy kertes ház kertjéről van szó.

2023. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
81%

Az addig oké, hogy az állagmegóvás ereéig biztosítani kell a bejutást és tűrni a munkálatokat. De a szigetelés nem feltétlenül az állag megóvás része. Hol van, hogy pontosan milyen vastag szigetelést kell tűrnöd?

Ennyi erővel 30-40 centit is engedned kell? Plusz arra a vakolat meg a tető túlnyúlás? Ez így már elég abszúrd.

2023. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
73%

#21

Olvasd el mit írt a kérdező: “ Full zárt terület, tehát csak a házamon keresztül tunának odajárni”

2023. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban elkerülte a figyelmemet.

Akkor a kerítés megbontása merülhet fel, hogy ott menjenek át. Az szerintem is elvárható, hogy a kerítést bontsák meg, ne a másik házon járjon át a kőművesük. Vagy csináljanak egy állványt, amin a kerítés fölött át tudnak menni.

2023. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
70%

1. Ne tárold a sufnija falánál (egyáltalán semmilyen falnál) a fádat!

2. Köteles vagy tűrni, hogy karbantartás miatt átmenjen. Ezen a téren jó kompromisszum lehet, amit már felvetettek, azaz hogy a kerítést megbontva közlekedjen, ne a házadon keresztül.

3. Azt már nem vagy köteles tűrni, hogy beszigetelje az épületet, mivel tőled venne el vele területet. Természetesen megengedheted ingyen, vagy megveheti pénzért.

2023. aug. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Mégtöbbet elvenne a területedből? Nem mint ha kb. 15 cm vastag szigetelés jelentős méret lenne legalább 200 m2-en (annál kisebb telekrész úgysincs szerintem, vastagabb szigetelés meg abszurd lenne), de egyetértek veled, mert lényegében az Ő követelései a Te tulajdonjogodat sértenék!

Menj be az önkormányzathoz, mondd el nekik a problémádat, és tegyék hivatalossá papírformában, hogy ezáltal melyikőtöknek milyen jogai vannak!

2023. aug. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!