Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Levegő-levegő vagy levegő-víz...

Levegő-levegő vagy levegő-víz hőszivattyú?

Figyelt kérdés
Adott egy teljesen kiűrített ház, viszont hidegburkolva(nincs mód padlófűtésre). A fűtési rendszeréhez semmi nincs kiépítve. Melyikben gondolkoznátok inkább? A ház hegyoldalban van, így a geotermikus hőszivattyút kihagynám most a lehetőségek közül. Köszi a válaszokat!

2023. okt. 3. 16:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
47%

Elég rosz rendszernek hangzik elsőre.


A meleg viz termelést minimum részben érdemen hőszivattyúval megoldani mert minimális plusz költség és negyed áron melegegited a vizet. Valoszinű pár év a megtérülése.


A fancoil az esetek nagy részében nem optimális mert felület fütés is megoldható az árából pl mennyezet fütés.


De ezeket igy nehéz megitélni, lásd 3 válasz.

jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Egy kicsit elbizonytalanodtam én is, mivel egy régi ház felújításáról van szó és a pincében lenne a gépészet. A gond itt, hogy nincs lehetőség padlófűtésre. A tetőtér beépítve, így a légcsatornás rendszer se megoldható. Marad a vizes radiátor + klíma vagy a fan-coil kiegészítve pár radiátorral. Ami miatt ezt javasolta, hogy a hőszivattyú a hűtést és a fűtést is megoldja. A vizes rendszer alapból villanybojlerre lett kialakítva, az nem tetszik, hogy lesz egy bojler a szép új fürdőben, viszont az jó benne, hogy itt nem függ a melegvíz a hőszivattyútól. A fűtésnek is lesz alternatívája cserépkályhával.


Én azon gondolkodom, hogy az arányokat fordítanám meg és több lenne a rediátro, mint a fancoil. Inkább mindenhova vizes radiátor és csak pár helyen fan-coil.

jan. 27. 10:49
 23/26 anonim ***** válasza:
52%

Mért nem a hőszivattyú mellé rakjátok a bojlert? Ha messze lenne, arra ott a cirkulációs kör.


A fan coilok mellé teljesen felesleges a radiátor, ha nem tudsz tőle aludni lekapcsolod, reggel meg vissza. A fan coilokhoz egy klíma beltérije olyan, mint egy mtz.

jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszi, semmi tapasztalatom a fancoil-lal, azért vagyok ennyire bizonytalan
jan. 27. 11:42
 25/26 anonim ***** válasza:
24 az ottlako szempontjából ugyan az mint a klima.
jan. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Mivel régi házröl van szó, valószínűleg nincs padló alatt hőszigetelés. Arra pedig azükség lenne. Bárhogy fűtesz, a padló felett, télen, 20-30 cm magasságban hidegéezeted lesz. A padlófütés nem csak a felületfűtés, mint hőszivattyúhoz kapcsolódó fűtési mód javallt, hanem a lakás normál komfortja miatt. Tudom rengeteg pénz, de a padló felszed, kimélyít, hőszigetelés lerak, új rétegrend kiépít. Ez csak akkor megspórolható, ha a földszint alatti pince mennyezete hőszigetelhető.
jan. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!