Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen fűtési rendszer(eke)t...

Milyen fűtési rendszer(eke)t építenél ki hosszabb távon olyan házban, ahol vezetékes gázbekötés nem lehetséges?

Figyelt kérdés
+ melegvíz előállítás? Családi ház, 90 négyzetméter. Jelenleg három vaskályha van.

2023. okt. 11. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

vízteres vaskályha(kandallónak is nevezik) a kályha a lakótérben van, és a víztere szolgálja a kiépített radiátoros fűtést..

Villany megoldást azért nem javaslom, mert valószínű, hogy nem szigetelt a ház, ezért a villanyfűtés elvinné a gatyádat is

2023. okt. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én jórészt klímával fűtök, úgy, hogy van gázfűtésem is.


Ha az áram bővíthető, akkor H tarifáról klíma vagy hőszivattyú, B tarifáról melegvíz. Egy látványkandallót megtartanék, hogy áramszünet esetén se fagyunk szét teljesen.

2023. okt. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon hőszivattyú ellenes vagyok megtérülési idő miatt, ha gázkazánhoz viszonyítjuk. De ebben az esetben csak a levegő-víz hőszivattyú.

Vagy vegyes kazán pufferrel, de ezzel meg sokat kell dolgozni.

2023. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam egy vegyeskazán +10 négyzetméter napkollektor dolgozik pufferra, ami a melegvizet is szolgáltatja.
2023. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%

Ha nem akarsz a fűtőanyaggal bajlódni (szén, fa stb.) Akkor központi klíma H-tarifával + hővisszanyerős szellőztetés, egy kandallót én is meghagynék mint B opció. Áramszünet manapság már nincs óráig szinte soha, de ha már ott van, nem dobnám ki, látványnak is jó lehet, ha szereted az ilyesmit. Persze csak szigeteléssel.

Ha nagyobb felújítás, akkor esetleg fűtőszőnyeget is leteríték kiegészítő fűtésnek

2023. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!