Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne másfél...

Mennyibe kerülne másfél szobássá alakítani ezt a lakást?

Figyelt kérdés

Kb. mennyibe kerülne konyhás nappalivá + hálós félszobává átalakítani ezt a 40 nm-es budapesti társasházi téglalakást? A fürdőszobán keresztül lenne kialakítva a vizesblokk a szobában, a fürdőszobaburkolat felújítása amúgy is esedékes lenne (ugye a csövek áthúzása miatt mindenképp fel kéne verni a burkolatot). A jelenlegi konyhából lenne félszoba, itt parketta lenne a csempe helyett, valamint a spejz megszüntetésre kerülne a sarokban.


Alaprajz: [link]

Konyha: [link]

Fürdőszoba: [link]

Nappali (ide menne a konyha jobbra): [link]



#felújítás #téglalakás #konyhás nappali #félszoba kialakítás
2023. nov. 10. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Generál kivitelezővel 6-8 millió.

Saját munkával 3-5 attól függően, hogy milyen minőségű anyagokból akarod.

+ az új bútorozás.

2023. nov. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy 1-es írta.

Mivel nem kell falat bontani, átrakni, építeni, a vizes helység ott van a fal másik oldalán ahová a konyhát tenni akarod, csak ott kell áttörni a falat és átvezetni vizet, a csatornába a lefolyót - így nem fog túl sokba kerülni. A lakás értékét viszont jelentősen növeli ha van egy külön kis hálószoba.

Az első lakásunk 36nm-es volt, de mivel nekünk is volt külön hálószobánk, így sokáig elfértünk benne, még amikor az első gyerekünk megszületett, utána is elfértünk csecsemő korában, vendégekkel együtt is ha jöttek.

Alap hangon amibe egy új konyha kiépítése kerül azt veheted + ami költséggel jár a régi elbontása, a fal javítása, a konyha szobává alakítása bútorokkal, meg a víz, csatorna átvitele a fürdőből a fal másik oldalára. Ha ehhez ki kell ott venni a kádat, fel kell szedni a padlót, akkor ez is plusz költség.

2023. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Szóval a konyhát akarod átköltöztetni a szobába?Szerintem ez nem túl jó ötlet.Főleg az alsó szomszéd szempontjából.Legalább a hang ill a rezgés csillapitásról gondoskodj ha nem akarsz magadnak problémákat.Ilyen átalakítást inkább kertesházakban szoktak csinálni nem emeletes társasházban.Ha ilyesmi átalakításban gondolkozol inkább vásárólj magadnak egy kertes házat ott kedvedre alakithatsz mindent!
2023. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

#3 A régi, nem praktikusan kialakított lakásokban pont az ad minőségi javulást ha ilyen átalakításokban gondolkodnak.

Ma már ez gyakori és ésszerű, mert könnyen megoldható, nem akkora költség, mint venni egy eleve ilyen lakást és javítja a lakás értékét, használhatóságát.

Inkább azt kell mondani, hogy minél többen alakítsák át így a régi beosztású, rosszul kihasználható kislakásokat és azzal javuljon az életterük, ne felesleges hitelfelvétellel egy másféle lakás megvételéhez.

2023. nov. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló: Sajnos nem te döntöd el, hogy ki újíthatja fel a lakását, mert erről a házirend (Szmsz) rendelkezik, és ha ezt nem sérti meg a tulajdonos, akkor joga van felújítani a lakását, az alsó szomszéd pedig köteles eltűrni az ezzel járó munkálatokat. Szépen néznénk ki, ha egy ideges alsó szomszéd miatt nem lehetne egy lakást felújítani.. Nekem egyébként van szomszédom, aki már veri a falat, ha este 9-kor zuhanyzok egyszer 8 helyett. Lehet, te vagy a szomszéd?:)
2023. nov. 17. 15:59
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Megnyugtatlak nem én vagyok a szomszédod szerencsédre!Nem is a felújitással van a gond,hanem hogy olyan helyiséget akarsz áthelyezni a másik feje fólé ami nagymértékben zavarni fogja az alattad lakót!!Ezért irtam hogy a hang és rezgéscsillapitásról gondoskodj!A társasházban mindenkinek alkalmazkodnia kell valamennyire hogy ne legyen pokoli a mindennapi élet!Felölem aztán reggeltól estig zuhanyozhatsz,felújithatsz+ mást is csinálhatsz engem nem zavar!
2023. nov. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!